Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2432 görüntülenme )

Ortadoğu'da Sular Isındı! Bir Uyarı da Rusya'dan!

Çok sıcak bir gün!
  Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Suriye’de kara operasyonu fikrini desteklemediklerini, çünkü yabancı kara kuvvetlerinin müdahalesinin uzun bir savaşa yol açacağını söyledi.

Euronews'e konuşan Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, "Bu konuya daha önce de değinmiştim ve bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Kimse yeni savaşa ilgi duymuyor. Kara operasyonu ise kapsamlı, uzun bir savaş anlamına gelir. Bu algıdan hareket etmek gerekir" dedi.
 
Rusya'nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın şahsını değil, Suriye devletiyle dostça ilişkileri desteklediğini vurgulayan Başbakan , "Beğenseniz de beğenmeseniz de hali hazırda Suriye'de Beşar Esad dışında hiçbir meşru temsilci yok" ifadelerini kullandı.
Suriye liderinin bu yapının içinden koparılması durumunda kaosun başlayacağını kaydeden Medvedev, "Bunu daha önce diğer Arap ülkelerinde gördük" yorumunda bulundu(Dış Basın).

Haber işte böyle...

Peki, Rusya bu açıklamayı neden yapmak durumunda hisseti kendini? Çünkü Suudilerin başı çektiği koalisyon Suriye'ye kara harekatı istiyor da ondan. Üstelik bu çerçevede Suudi savaş uçakları bugün Türkiye'ye gelmiş ve İncilik'te konuşlanmıştı.

Anlaşılan Suriye krizi kısa vadede çözülemeyecek görülüyor...Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İçki ve Sigaraya Zam! Bu Güzel Havalar Ne Kadar Sürecek ? Kremlin’den Erdoğan’ın Mektubuna Yanıt! Fuat Avni’den Şok İddia: AKP’nin Alacağı Oy Bile Belli Sedat Şahin Gözaltına Alındı ve Sonra... FLAŞ!.. CHP'DE İLK GENEL BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU!.. Sezen Aksu'dan Kötü Haber Siirt’te İki Ayrı Hücre Evine Operasyon Düzenlendi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Koalisyon için AKP-CHP buluşması gerçekleşti