Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2447 görüntülenme )

Ortadoğu'da Sular Isındı! Bir Uyarı da Rusya'dan!

Çok sıcak bir gün!
  Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Suriye’de kara operasyonu fikrini desteklemediklerini, çünkü yabancı kara kuvvetlerinin müdahalesinin uzun bir savaşa yol açacağını söyledi.

Euronews'e konuşan Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, "Bu konuya daha önce de değinmiştim ve bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Kimse yeni savaşa ilgi duymuyor. Kara operasyonu ise kapsamlı, uzun bir savaş anlamına gelir. Bu algıdan hareket etmek gerekir" dedi.
 
Rusya'nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın şahsını değil, Suriye devletiyle dostça ilişkileri desteklediğini vurgulayan Başbakan , "Beğenseniz de beğenmeseniz de hali hazırda Suriye'de Beşar Esad dışında hiçbir meşru temsilci yok" ifadelerini kullandı.
Suriye liderinin bu yapının içinden koparılması durumunda kaosun başlayacağını kaydeden Medvedev, "Bunu daha önce diğer Arap ülkelerinde gördük" yorumunda bulundu(Dış Basın).

Haber işte böyle...

Peki, Rusya bu açıklamayı neden yapmak durumunda hisseti kendini? Çünkü Suudilerin başı çektiği koalisyon Suriye'ye kara harekatı istiyor da ondan. Üstelik bu çerçevede Suudi savaş uçakları bugün Türkiye'ye gelmiş ve İncilik'te konuşlanmıştı.

Anlaşılan Suriye krizi kısa vadede çözülemeyecek görülüyor...Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ!.. BAKIN IŞİD NE MENEM BİR MALMIŞ!.. Kritik Karar Sonrası HAREKETE GEÇTİ! IŞİD'in Yeni Güzergahı! HDP BM'ye başvurdu Erdoğan'dan Diplomatik Skandal! Türkiye Seferber Oldu ama Yardım Skandala Dönüştü! Türk Hacker Grubu “Ajanlar”dan Rusya Harekatı Dikkat! Bu Bir Roket Değil, Vatana Saldırıdır!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞIRNAK'TA DÜŞEN HELİKOPTERLE İLGİLİ TEKNİK BİLGİLER...