Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2392 görüntülenme )

Örgütün Avrupa Sorumlusu Konuştu(!)..

Adı: Zübeyir Aydar!
KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, çatışmaların IŞİD ile verilen mücadeleyi sıkıntıya soktuğunu belirterek, “ABD devreye girmeli” dedi.
 
KCK Yürütme Konseyi üyesi ve KONGRA-GEL  Başkanı Zübeyir Aydar, Amerika'nın Sesi radyosunun Kürtçe bölümüne konuştu.
 
Aydar “çözüm süreci”nin bitmediğini, Mart ayında Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın müzakere masasını devirdiğini iddia etti.
 
Aydar, PKK lideri Abdullah Öcalan ile iletişimin koptuğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Sürecin devam etmesi için Türkiye'nin adım atması gerekir. Uluslararası güçler çözüm konusunda Türkiye'yi zorlarsa o zaman netice alınabilir. Çatışmanın iki taraflı durması gerekir. Müzakere masasına dönülmesini istiyoruz. Bu çatışmalar IŞİD ile verilen mücadeleyi sıkıntıyı sokuyor. Bu anlamda uluslararası güçlerin devreye girmesi lazım ve gidip taraflarla konuşması gerekir."
 
Zübeyir Aydar, ABD'nin de sürece dahil olarak tarafları bir masada toplamasını istedi.
 
"Biz ABD Kongresi'nden ve Beyaz Saray'dan Kürt meselesinde çözüm için barışı ön plana çıkaran bir rol oynamalarını istiyoruz” diyen Aydar, şöyle devam etti:
 
“ABD’nin 'Biz Türkiye'nin dostuyuz, NATO müttefikimizdir' demesi yetmiyor. Amerika nasıl Türkler ile diyalog kuruyorsa, bu diyalogları Kürtler ile de kurmasını istiyoruz. Bizi ve Türkiye'yi bir masa etrafında yan yana getirmelidirler. Bununla birlikte IŞİD ile savaşta daha büyük rol oynarız. Amerika'nın bunu sağlama imkanları vardır."(Diyarbakırhaber)
 
Avrupa ülkelerinde PKK terör örgütü adına siyasi faaliyetler yürütülen bu katilin aranıp aranmadığı, hakkında açılmış bir dava olup olmadığı hala bilinmiyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Abdullah Gül'den SERT YANIT! THY'den Darbe Komisyonu'na Gülen YANITI! Şok iddia: hepsi tutuklanacak!.. POLİS EKİBİ KAZA YAPTI! Yeni Asgari Ücret Açıklandı Şehitlerimizin hakkını terörist mi koruyacak, hey yukarıdakiler! HATAY MESELESİ... ATATÜRK "ÇEK SİLAHINI" dedi... "ÜÇ EL ATEŞ ET" dedi ve... Kredi Kartı Kullananlar, dikkat! Faiz Oranlarına İlişkin Açıklama Geldi!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Suriye'de Kritik Gelişme!