Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2410 görüntülenme )

Örgütün Avrupa Sorumlusu Konuştu(!)..

Adı: Zübeyir Aydar!
KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, çatışmaların IŞİD ile verilen mücadeleyi sıkıntıya soktuğunu belirterek, “ABD devreye girmeli” dedi.
 
KCK Yürütme Konseyi üyesi ve KONGRA-GEL  Başkanı Zübeyir Aydar, Amerika'nın Sesi radyosunun Kürtçe bölümüne konuştu.
 
Aydar “çözüm süreci”nin bitmediğini, Mart ayında Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın müzakere masasını devirdiğini iddia etti.
 
Aydar, PKK lideri Abdullah Öcalan ile iletişimin koptuğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Sürecin devam etmesi için Türkiye'nin adım atması gerekir. Uluslararası güçler çözüm konusunda Türkiye'yi zorlarsa o zaman netice alınabilir. Çatışmanın iki taraflı durması gerekir. Müzakere masasına dönülmesini istiyoruz. Bu çatışmalar IŞİD ile verilen mücadeleyi sıkıntıyı sokuyor. Bu anlamda uluslararası güçlerin devreye girmesi lazım ve gidip taraflarla konuşması gerekir."
 
Zübeyir Aydar, ABD'nin de sürece dahil olarak tarafları bir masada toplamasını istedi.
 
"Biz ABD Kongresi'nden ve Beyaz Saray'dan Kürt meselesinde çözüm için barışı ön plana çıkaran bir rol oynamalarını istiyoruz” diyen Aydar, şöyle devam etti:
 
“ABD’nin 'Biz Türkiye'nin dostuyuz, NATO müttefikimizdir' demesi yetmiyor. Amerika nasıl Türkler ile diyalog kuruyorsa, bu diyalogları Kürtler ile de kurmasını istiyoruz. Bizi ve Türkiye'yi bir masa etrafında yan yana getirmelidirler. Bununla birlikte IŞİD ile savaşta daha büyük rol oynarız. Amerika'nın bunu sağlama imkanları vardır."(Diyarbakırhaber)
 
Avrupa ülkelerinde PKK terör örgütü adına siyasi faaliyetler yürütülen bu katilin aranıp aranmadığı, hakkında açılmış bir dava olup olmadığı hala bilinmiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ