İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Türk Bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sözde fetvalar ile hedef alan siteyi Meclis gündemine getirerek, neden müdahale edilmediğini sordu.

TÜRK BAYRAĞI TAŞIMAK ASMAK YAPMAK CAİZ DEĞİLMİŞ

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, basında yer alan ve el-Kaide bağlantılı olduğu bilinen bir internet sitesinde “Türk bayrağı taşımanın, basmanın ve asmanın caiz olmadığı”, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “kafir” olduğu gibi sözde fetvalar yayınlanması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Oral, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili kurumları önlem almadıkları için eleştirdi. İYİ Partili Oral konuyla alakalı Meclis'e iki tane soru önergesi verdi. İYİ Partili Oral’ın açıklamaları şöyle:

‘BU SÖZDE FETVALAR NEYİN NESİ’

“Radikal Selefi gruplarla ilişkili bir internet sitesinde "Türk Bayrağı asmanın, basmanın ve taşımanın caiz olmadığı"na dair bir sözde fetva yayınlanmış ve basında da bu durum yer almıştır. Aynı sitede demokrasi, laiklik gibi anayasal ilkelerimiz ve Atatürk de hedef alınmıştır. Pek çok İslam toplumunda "İslam'ın kılıcı", "İslam'ın kurtarıcısı" olarak anılan Büyük Atatürk, Müslüman toplumların özgürlükleri için bir kutup yıldızı olmuşken bu internet sitesinde "kafir" olduğuna dair sözde fetvalar yayınlanmıştır.”

"DİYANET, İLETİŞİM BAŞKANLIĞI VE BTK NE İŞ YAPIYOR?"

Buradan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na ve ilgili yetkililere soruyorum: Bu fitne tohumu bilgileri "fetva" diye yayınlayan internet sitesi neden hala kapatılmamıştır? Bununla alakalı bir işlem yapılmış mıdır?

Buradan basın yoluyla ilan edilmiş bu suç hakkında işlem yapmaları için Cumhuriyet Savcılarına da çağrıda bulunuyorum. Toplumumuzun değerlerini hedef alan bu saçmalığın sonlanması için gerekli önlemler acil bir şekilde alınmalıdır.

Son sorum da Diyanet İşleri Başkanlığımıza... Radikal Selefi grupların ülkemizdeki faaliyetlerine karşı yeterli önlem aldığınızı düşünüyor musunuz? Bu fitne fetvalarını engelletmek için bir girişimde neden bulunmuyorsunuz?"

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ