Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2371 görüntülenme )

Operasyon sırası Jandarma’ya geldi

“Paralelle mücadele” kapsamında poliste büyük tasfiyeye gidildi. Sırada Jandarma’nın olduğu, ilk etapta bin kişinin tayin veya emekli edileceği bildiriliyor.
 Meclis kapanmadan kısa bir süre önce çıkarılan İç Güvenlik paketinin ardından “paralelle mücadele” kapsamında poliste büyük tasfiyeye gidildi. Sırada Jandarma’nın olduğu, ilk etapta bin kişinin tayin veya emeklilik yoluyla teşkilâttan uzaklaştırılacağı bildiriliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı görev itibarıyla İçişleri Bakanlığı’na bağlı olsa da tayin ve terfilerde Genelkurmay Başkanlığı yetkiliydi. İç Güvenlik paketiyle Jandarma Genel Komutanı hariç, tayin ve terfi yetkisi de İçişleri Bakanına verildi.

Odatv’den Müyesser Yıldız’ın haberine göre paketin yürürlüğe girmesinin ardından İçişleri Bakanlığı müfettişleri Jandarma Genel Komutanlığı’nda geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Yaklaşık 3 haftadır devam eden inceleme ve soruşturma kapsamında ilk olarak Subay ve Astsubay tayinlerinden sorumlu şube müdürlerinin Doğu’ya gönderildiği, ayrıca 6 astsubayın görevden alındığı öğrenildi.

MİT’in Jandarma’yla ilgili bin kişilik “paralelci” listesi hazırladığı, soruşturmanın bu listeye göre yürütüldüğü de iddia ediliyor.

Askeri çevrelerde, Jandarma’daki geniş çaplı operasyon hazırlığının “paralele mücadele” mi, seçim hazırlığı mı, PKK’nın bir isteğinin daha yerine getirilmesi mi, yoksa hepsinin birden mi olduğu konuşuluyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Yeni Başbakan! 2 Ülke Türkiye'ye Gelmekten Vazgeçti! Çanakkale Köprüsü'nde ŞOK ÜCRET!.. ALAATTİN ÇAKICI'YA ŞOK CEZA!.. Rusya'dan Türkiye'ye küstah suçlama Öcalan'ı Yerlere Göklere Sığdıramadı Sırrı Sakık Yine Hakaret Etti TRUMP DÖKÜLDÜ... KATAR TEZGAHI ORTAYA ÇIKTI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İran'dan TEHLİKELİ MESAJ!