Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2362 görüntülenme )

Operasyon sırası Jandarma’ya geldi

“Paralelle mücadele” kapsamında poliste büyük tasfiyeye gidildi. Sırada Jandarma’nın olduğu, ilk etapta bin kişinin tayin veya emekli edileceği bildiriliyor.
 Meclis kapanmadan kısa bir süre önce çıkarılan İç Güvenlik paketinin ardından “paralelle mücadele” kapsamında poliste büyük tasfiyeye gidildi. Sırada Jandarma’nın olduğu, ilk etapta bin kişinin tayin veya emeklilik yoluyla teşkilâttan uzaklaştırılacağı bildiriliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı görev itibarıyla İçişleri Bakanlığı’na bağlı olsa da tayin ve terfilerde Genelkurmay Başkanlığı yetkiliydi. İç Güvenlik paketiyle Jandarma Genel Komutanı hariç, tayin ve terfi yetkisi de İçişleri Bakanına verildi.

Odatv’den Müyesser Yıldız’ın haberine göre paketin yürürlüğe girmesinin ardından İçişleri Bakanlığı müfettişleri Jandarma Genel Komutanlığı’nda geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Yaklaşık 3 haftadır devam eden inceleme ve soruşturma kapsamında ilk olarak Subay ve Astsubay tayinlerinden sorumlu şube müdürlerinin Doğu’ya gönderildiği, ayrıca 6 astsubayın görevden alındığı öğrenildi.

MİT’in Jandarma’yla ilgili bin kişilik “paralelci” listesi hazırladığı, soruşturmanın bu listeye göre yürütüldüğü de iddia ediliyor.

Askeri çevrelerde, Jandarma’daki geniş çaplı operasyon hazırlığının “paralele mücadele” mi, seçim hazırlığı mı, PKK’nın bir isteğinin daha yerine getirilmesi mi, yoksa hepsinin birden mi olduğu konuşuluyor.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ByLock'ta 30 Bin kişi! Kıbrıs'ta Büyük Hata...! Albay Cemal Temizöz’ün suçu ne? Dikkat!..Meteorolojiden ÖNEMLİ UYARI! Bülent Ecevit'i Rahmetle Anıyoruz Yola Çıkacaklar Dikkat! Meteorolojiden Yeni Uyarı! Rus Dışişleri Sözcüsü Zaharova Face Book'ta Hem Ağladı Hem de Ağlattı(!)... 8 Anket Şirketinin Son Rakamları: Hangi Parti Yüzde Kaçta

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Bu Yıl Kayısı Doya doya tüketilecek'