Güvenlik
23 Eylül 2018 ( 8360 görüntülenme )

Onursuzlar!.. 'ABD'YE DANSÖZ ŞOV'

ABD ile PKK/YPG arasındaki ilişki sıcaklığını koruyor. PKK'lı teröristler, ABD'nin Suriye'deki en rütbeli komutanı General Paul Funk ve beraberindeki heyet için eğlence düzenledi. 


DANSÖZLER SAHNEDE

ABD'nin Suriye'deki en üst rütbeli Generali olan Paul Funk, Haseke'ye giderek PKK üslerine ziyaret yaptı .Ziyaret gerçekleştiren Funk'ın gelişinden sonra eğlence düzenleyen PKK'lılar, dans kıyafetleri giyerek ABD'li komutana ve beraberindeki heyete gösteri yaptı. General Funk'ın da eğlence sırasında oldukça keyifli olması dikkat çekti.

ERDOĞAN: ‘ABD BİNLERCE TUR SİLAH VERİYOR’

AKP Elazığ 6. Olağan kongresinde konuşan ve "Buradan Suriye'deki terör örgütünü destekleyen sözüm ona müttefiklerimizi bir kez daha kendilerini test etmeye davet ediyorum." Diyerek söze başlayan Erdoğan, şöyle demişti:

‘4.900 TIR DOLUSU SİLAH’

"Sadece 2017 yılı boyunca, Türkiye şunu adım adım takip ediyor, Suriye'de terör örgütüne Amerika'nın göndermiş olduğu silah sayısı ne biliyor musunuz? 4 bin 900 TIR. Bunları biz biliyoruz, böyle müttefiklik olmaz, böyle stratejik dayanışma olmaz. Sen PYD'ye, sen gideceksin YPG'ye bu silahları vereceksin, ondan sonra da bize 'Biz sizinle stratejik ortağız' diyeceksin, bunu kimse yutmaz. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma havaalanlarına indirerek örgüte teslim ettiğini biliyoruz.

Artık kimse bize 'Bu silahlar oradaki kuvvetlerimiz için lazım' safsatasını tekrarlamasın. Karşımıza geçip bu silahların Suriye'deki Amerikan askerleri için geldiğini söyleyen kişi, asker başına bir kamyon ve bir tır silah gerektiğini iddia ediyor demektir."

‘ZEKAMIZLA ALAY ETMEYİN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimse bizim zekamızla alay etmesin. Bugüne kadar bize söylediği her şey yalan ve manipülasyon olanlarla Suriye'de çözebileceğimiz sorun kalmamıştır. Yarın, öbür gün bölgede hiçbirimizin istemediği bir sıkıntı yaşanırsa, bilinsin ki sebebi işte bu yalanlarla bizi oyalayanlardır. 

Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Bölgeye getirilen binlerce tır ve uçak dolusu silahın bir kısmı daha şimdiden karaborsada satılmaya, bir kısmı da bize karşı kullanılmaya başlandı. Bunu biz Irak'ta yaşadık." diye konuştu.Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ