3308 görüntülenme04 Aralık 2019
Geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gündeme getirdiği belediye için kredi tartışmalarına ilişkin bir açıklamada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'den geldi.

Brüksel'de temaslarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, "Ülkemizde finans kaynaklarına ulaşımda zorlanıyoruz. Kamu bankalarından kredi alamıyoruz, yurt dışından kredi alacağız" dedi.

‘KAMU BANKALARINDAN KREDİ ALAMIYORUZ’

Brüksel'de temaslarda bulunan Mersin BB Başkanı Vahap Seçer, "Ülkemizde finans kaynaklarına ulaşımda zorlanıyoruz. Kamu bankalarından kredi alamıyoruz, yurt dışından kredi alacağız" dedi. Vahap Seçer'in açıklamaları şöyle oldu:

‘KENDİ ÜLKEMİZİN FİNANS KAYNAKLARINI KULLANMAKTA ZORLUK VAR’


“Brüksel'de 2 günlük çalışmalarımızı bitirdik. Burada önemli temaslarda bulunduk. Avrupa Parlamentosu'nda ve Bölgeler Komitesi'nde bir dizi görüşmelerimiz oldu. Özellikle inovasyon konusunda, sosyal projeler konusunda ve bir çok farklı alanlarda yapacağımız projelere hem hibe hem de fonlardan yararlanma konusunda önemli bilgiler edindik. Ülkemizde finans kaynaklarına ulaşımda zorlanıyoruz.”

‘KAMU BANKLARI KREDİ VERMİYOR, ÖZEL BANKALARDA ZORLUK VAR’

“Kamu bankalarından kredi alamıyoruz, özel bankalardan kredi bulmakta zorlanıyoruz. Ancak yurt dışı kredilerle bazı yatırımları yapabileceğimizi gördük ve bu çalışmalarımızın bize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu temaslar, somut bir takım anlaşmalarla sonuçlanacak diye umut ediyoruz.”

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ