İşadamı Fettah Tamince, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davalarında yargılanan ve beraat eden Tamince, bir dönem örgütün medya yapılanmasının en önemli ayağı olarak gösterilen Zaman gazetesinin sahipleri arasındaydı.

MASAK RAPORU PARA TRAFİĞİNİ ORTAYA ÇIKARDI

Tamince hakkında benzer suçlamalar Antalya’da da soruşturmaya dönüşmüş ancak bu soruşturma takipsizlikle sonuçlanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2016’da açılan FETÖ Ana Davası’nın sanıkları arasında yer alan Hüseyin Kara ile Fettah Tamince arasındaki para trafiğinin Mali Suçlar Araştırma Kurulu'nun (MASAK) takibinde olduğu ortaya çıktı.

TAMİNCE- KARA BAĞLANTISI


Güvenlik birimlerine göre FETÖ’nün yönetildiği İstişare Heyeti’nde yer alan Hüseyin Kara, 2015 yılında Türkiye’den kaçarak örgüt lideri Fetullah Gülen’in yanına gitti. Hüseyin Kara, birçok ifadeye göre FETÖ'yü yöneten heyetin içinde yer alıyor.

Örgütün Gürcistan, Uzakdoğu ve Ortadoğu imamı olduğu iddia edilen Kara, bir dönem FETÖ içinde faaliyet gösteren Latif Erdoğan’ın savcılığa verdiği ifadeye göre, Konya ve Antalya imamlığı da yaptı. Emniyet, birçok üst düzey FETÖ şüphelisi gibi Hüseyin Kara’yı da merceğe almıştı.

44 HAVALENİN ÇOĞU TAMİNCE'DEN


Soruşturmanın bir safhasını da MASAK yürüttü. Kara’nın para hareketlerini inceleyen MASAK, 2011-2014 arası 44 işlem belirledi. 362 bin 305 liranın Kara'nın hesabına aktarıldığını tespit eden MASAK raporunda, havalelerin birçoğunun ise Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince tarafından yapıldığını belirtti.

TAMİNCE’YE BERAAT: ‘YETERLİ DELİL YOK’

Tamince, FETÖ'ye yardım ve örgüt üyeliği suçlamalarıyla Konya'da hakim karşısına çıktı. Tamince'nin beraati ile sonuçlanan dava, Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın gerekçeli kararı 9 Ağustos 2018’de yazıldı. Gerekçeli kararın Tamince’yle ilgili bölümünde, işadamının örgüte bilerek ve isteyerek yardım ettiğine ya da örgüt üyesi olduğuna dair 'yeterli delil' elde edilemediği için beraatine karar verildiği belirtildi.

İşadamı Fettah Tamince, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Kaynak: Independent Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ