2534 görüntülenme11 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda il ziyaretlerini sürdüren Akşener'in, sıradaki durağı Kahramanmaraş Elbistan oldu.

Akşener'i, Müftülük Meydanı'ndan onbinlerce Elbistanlı vatandaş karşıladı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği mitingde kalabalık meydanlara sığmazken, güvenlik bariyeri dışında ve ara sokaklarda da Elbistanlılar Akşener'i bekledi.

Alana seçim otobüsü ile gelen Akşener, vatandaşları selamladı. Daha sonra miting alanına ulaşan Meral Akşener, "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" sloganları ile karşılandı.İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sahneye gelen Akşener, kadınların kendisine uzattığı tülbentleri topladı. Vatandaşlara teşekkür eden İYİ Parti lideri, sözlerine şöyle devam etti:

"HÜKÜMET FABRİKA DÜŞMANI"

"Elbistan’da hava kirliliği sorunu var, bir de satılan şeker fabrikası var. Bu konuyu gündeme getiren bizzat benim. Bu fabrikaların satılması demek üreticinin ürünü azaltması demek. Bunların küspesi azalır bu da hayvancılığın yok olması demek. Kendi çiftçilerini yokluğa mahkûm edenler, suni şeker tüketimiyle de sağlığımız bir yana zürriyetimize el attı bunlar. Fabrikalar şekeri niye pahalı üretiyor çünkü yatırım yapılmıyor. Çünkü bu hükümet fabrika düşmanı. Fabrikalar satılıyor yerlerinde yeller esiyor.(‘Dik dur eğilme Elbistan seninle’ sloganları)"

"Tillerson ile 3.5 saat ne konuştular belli değil. 14 fabrika satışa kondu. Ben seçildiğim takdirde bütün anlaşmaları iptal edeceğim. Hiçbir değişiklik yapmaya kalkmasınlar. Devlet gencine iş vermek zorundadır."

"ÇOCUKLARIN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEYECEĞİZ

(‘Gençliğin umudu Akşener’ sloganları) Devlet gençlerine iş vermek zorundadır. Bu çocukların başını öne eğdirmemek lazım iş bulana kadar. Ne yapacağız? Hepsine maaş bağlayacağız. Ayrıca her yıl 50 milyar dolarlık fabrika yatırımı yapacağız. İşsizliği 6.5’e düşüreceğiz.Şimdi mısır ve mısır şurubu satı aldığımız Amerikan çiftçisi mazotu 2 liradan kullanıyor bizim çiftçimiz ise 6 liradan kullanıyor.

Eskiler hatırlar, 200-300 dönümlük bir tarla ile çocuk okuturdunuz. Bugün o tarladan alacağınız para ancak kendinize yeter. Üretmek zorundayız, çiftçi de sanayi de üretecek. Eğitim sistemimizin içine tükürülmüş. Öğrenciler ayrıştırılmış, performans ve mülakat sistemini, kadro ayrımını kaldıracağız.

”PROVOKASYONA SERT TEPKİ

Akşener konuşmasını tamamladıktan sonra AKP üyesi olduğu öğrenilen kişinin provokasyon girişimi dikkat çekti. Provokasyon girişimine Akşener sert tepki gösterdi. "Neden terörle ilgili konuşmuyorsun?" diyen protestocuya cevap veren Akşener, "Bunların hepsi böyle. Habur rezaletini ben yapmadım, çadır mahkemeleri ben kurmadım, Barzani’yi ben öpmedim. Oslo’da cıvık cıvık konuşmadım. Peşmerge geçerken davulla zurnayla bu ülkeden onları ben geçirmedim" dedi.

Akşener sesini duyurmak isteyen kişiye tepki gösteren vatandaşları sakinleştirerek "Bir şey yapmayın adama, bir soru sordu cevabını verdik" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ