Politika
26 Eylül 2018 ( 69 görüntülenme )

Ön mesaj!.. 'TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK TANIYIN''

Almanya ziyareti öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Alman F.A.Z. gazetesinde bir makale kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya FETÖ'yü bir terör örgütü olarak tanıması çağrısında bulundu.

‘ALMANYA MÜCADELEYE DESTEK OLMALI’

 Erdoğan, "Almanya'da iç güvenliği tehdit eden ve Alman vatandaşlarını terör hedefleri haline getiren FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine karşı mücadele desteği sağlamasıdır. Özellikle Alman istihbarat teşkilatlarının raporlarında belirtildiği gibi PKK, uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı yapmaya, çeşitli şekillerde gasp ve terör propogandası yapmaya devam ediyor." dedi.

‘TİCARET SAVAŞINA KARŞI BİRLİKTE HAREKET EDELİM’

Türkiye ile Almanya'nın ticaret savaşını önlemek için ortak çalışması gerektiğini söyleyen Erdoğan, "Özellikle ABD hükümetinin tek taraflı ve sorumsuz yaklaşımı, herkese zarar verecek acımasız bir ticari savaş dönemine doğru giderek artan bir şekilde sürmektedir." dedi.

Almanya'da GERİLİM!..


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretine yönelik protestolar devam ediyor. Alman basınında yer alan haberlere göre Berlin'de düzenlenecek protestoya yaklaşık 10 bin kişi katılacak.

‘MEMNUN DEĞİLİZ’

Die Welt gazetesi, Berlin'deki protestonun Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bir araya geleceği cuma günü düzenleneceğini yazdı. Gazete, "Alman güvenlik güçleri, Erdoğan'ın Berlin ve Köln'e yapacağı ziyarete hazırlanıyor.

Polisin verilerine göre cuma ve perşembe günü ziyaretle ilgili 10 miting için izin alındı. Sadece cuma günkü 'Erdoğan'ı burada görmekten memnun değiliz' temalı mitinge yaklaşık 10 bin kişinin katılması bekleniyor" ifadelerine yer verdi.

'BİN POLİS GÖREV YAPACAK'

BR24, konuyla ilgili haberinde "Erdoğan'ın ziyaretine karşı protestolar: Bin polis görev yapacak" başlığını kullandı. Berlin ve Köln'de gösteriler düzenleneceğini yazan BR24, polisin herhangi bir çatışma yaşanmasını beklemediği bilgisini aktardı.

Kaynak: DW Türkçe/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ