8583 görüntülenme25 Haziran 2019
Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, terörist başı Öcalan'ın kardeşinin TRT'ye çıkarılmasına ilişkin bir soruya cevap verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Seçime günler kala bebek katili Abdullah Öcalan'ın kardeşi, Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılarak mülakat vermesine ilişkin bir soruya cevap veren Çelik, "Şahıs TRT Kürdi'nin muhabirine beyanat vermek istemiş, o da yapmış, iyi de yapmış" ifadelerini kullandı. Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

‘BU ŞAHIS BEYANAT VERMEK İSTEMİŞ, TRT DE YAPMIŞ’


"Bu örgüt içindeki kirli ilişkiler ve benzeri konularla ilgili olarak TRT Kürdi'nin bir muhabirine bahsettiğiniz şahıs bir beyanat vermek istiyor. Bu ve benzeri beyanatlar, geçmişte de çeşitli yayın organlarında görüldü, çeşitli yayın organlarına yapıldı. Sonuç olarak ortaya ne çıkmıştır? Bu terör örgütü içindeki kirli ilişkilerin nasıl olduğu ortaya çıkmıştır. “

‘TRT İYİ DE YAPMIŞ, BÖYLE KİRLİ ÇAMAŞIRLAR ORTAYA ÇIKTI’


Aslında TRT Kürdi, burada bu röportaj vasıtasıyla bu kirli ilişkilerin açığa çıkmasına imkan veren bir tutum ortaya koymuştur. Bu, geçmişte başka yayın organları tarafından da yapılmış bir faaliyet, neticede terör örgütünün bu kirli ilişkilerinin berraklaşmasına yol açan bir yayın faaliyeti olmuştur."

SARIZEYBEK: TRT’YE ÇIKAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİ OSMAN ÖCALA
N

1992 Yılında Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek AKP’nin savunduğu Osman Öcalan ile ilgili şunları söyledi:

Yıl 1992…
Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanıyım, Fransa’da yüksek seviyeli güvenlik okulunu bitirmiş, geri dönüşümde Şemdinli’ye tayinim çıkmıştı. Temmuz ayında göreve başladım, bir ay oldu olmadı Alan hudut bölüğüne ağır bir saldırı yapıldı. Ağır bir çatışma 19 şehit, teröristler yerde bıraktıkları ölülerini bile alamadan kaçtılar, İran’a gittiler ama ne yapayım, 19 şehit…

ÖNCE ALAN SONRA AKTÜTÜN

Daha yeni gelmişim… Bölgeyi tanımıyorum, hududu daha görememişim, personelimi bile tanımaya daha fırsat bulamamışım, çabalıyorum… Derken Aktütün karakoluna saldırdılar, Alan’dan yedi gün sonra… Takviye filan demeden üç askerle koşa koşa gittik, doğrudan çatışmaya girdik. Bu teröristler Barzani bölgesinden geldiler, tıpkı Alan’daki ölülerini bırakıp Barzani bölgesine geri kaçtılar ama 22 evladım yanımda şehit düştü…

ÖNCE ALAN SONRA AKTÜTÜN SONRA DERECİK

Biz daha ‘Ne oluyor neler oluyor‘ bile diyemeden, 15 gün sonra Derecik karakolumuza saldırdılar. Bu kez kod adı Ferhat olan İmralı’daki mahkumun kardeşi Osman Öcalan da başlarında. Siz bu Öcalan’ı tanıyorsunuz hani şu İstanbul seçimi öncesinde apar topar TRT ekranlarına çıkarılıp canlı yayında konuşturulan terörist. İşte bizim karakollarımıza saldıran oydu. Neleri var neleri yoksa hepsini toplayıp gelmişler aynı anda Derecik komando bölüğüne, Yeşilova hudut bölüğüne ve Umurlu hudut bölüğüne eş zamanlı saldırıya geçtiler. 33 şehit verdik bu çatışmalarda.

HAKURK SORUMLUSU KOD FERHAT OSMAN ÖCALAN

Sonuçta kendi kitaplarına yazdıkları ifadeyle ‘kaldırmayacakları kadar ağır bir kayıp’ verdiler ve Barzani bölgesine Hakurk’a kaçtılar . Bu Hakurk şu anda Türk Ordusunun ‘PENÇE HAREKATI’ adı altında halen sınır ötesi harekat yaptığı Hakurk’tur.

TAM 74 ŞEHİT, KATİLİ OSMAN ÖCALAN

74 askerimizin şehit düştüğü süreçte kod adı Ferhat olan Osman Öcalan Hakurk alanı sorumlusuydu ve tüm bu saldırıları o yönetti. Bu bilgiler devletin arşivlerinde de bulunmaktadır.
Ve biz bu çatışmalarda 74 şehit verdik, tam 74 şehit… Şu an bile düşündükçe bile öfke ve acı yüreğimde kabarıyor…

ŞİMDİ BU KATİL TRT’DE BAŞ KÖŞEDE

Ve bu Osman Öcalan seçim arifesinde TRT Kürdi ekranlarına çıkarıldı, canlı yayın yapıldı, hiç kimse de bu şehitlerimiz katilidir bu teröristtir demedi.Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştum ama bir sonuç alamadım.

ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSU


Bu son durum karşısında şimdi Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına şikayette bulundum, bugün yani, 25 Haziran günü. Kamuoyunun bu durumu öğrenmesinin, binlerce şehit vermiş biz Türk Milletinin hakkıdır diye düşünüyorum.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ