2047 görüntülenme04 Haziran 2020
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Türkiye'nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil, "Bizzat şahidim, kumpaslarla mücadele eden gazetecilerin başında geliyordu... Bu yüzden kumpasla infaz edildi" ifadelerini kullandı.

‘BEDEL ÖDENECEKSE ÖDERİZ’
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP’nin Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri, haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle düşürüldü. Berberoğlu, kararla ilgili yaptığı açıklamada “Demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli önce CHP'liler öder” dedi.

‘BU YÜZDEN KUMPASLA İNFAZ EDİLDİ’

Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan Türkiye’nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil, “Bizzat şahidim, kumpaslarla mücadele eden gazetecilerin başında geliyordu… Bu yüzden kumpasla infaz edildi” dedi.

SARIZEYBEK ‘2023 SENARYOSUNUN BİR PARÇASI BU’
Olaylar hızlı gelişiyor… Türk Ordusuna karşı kurulan kod Ergenekon kumpasında AKP medyasının görünen yüzü Şamil Tayyar, propaganda işinin başına getirildi. Bu da artık ekranlarda Tayyar üzerinden muhalefete ağır bir kampanya başlatılacak demektir.
Pandemi hafifler hafiflemez Türk ordusunda gözaltılar başlatıldı ki, bunun devamı sivillere de uzanır. Bu da toplumda baskı ve endişe demektir.
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğlulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in TBMM Genel Kurul'da milletvekillikleri düşürüldü. Bir CHP iki HDP’den. Niye? Mesele terör. Bu da demektir ki AKP ve MHP, Medya üzerinden Şamil Tayyar eliyle CHP’nin HDP/PKK bağı olduğuyla iddiasıyla propaganda başlatacaktır demektir.

UNUTTUKLARI BİR ŞEY VAR
İşte Türkiye bu tabloyla 2023 seçimlerine girecek. Bir yanda vatandaşın omuzlarındaki borç yükü, öte yanda Fetö gözaltılarının yaratacağı endişe, HDP/PKK üzerinden CHP hatta iyi Parti’ye karşı ağır bir kara propaganda salvosuyla girecek. Sonra ‘Yaparsa AKP yapar’ sloganıyla oyun başlayacak... Belki unuttukları tek bir şey olabilir, o da bedel ağırlaştıkça vatandaş artık hesap sorma sırasının kendisine geldiğini düşünmeye başlayabilir.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ