Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2421 görüntülenme )

Olacak İş Değil! Rusya Yeni Yaptırım Dalgası Peşinde!

Türkiye'ye alternatif ülke...
  TÜRKİYE’NİN ALTERNATİFİ SIRBİSTAN

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, AvtoVAZ ve KamAz gibi önde gelen Rus otomotiv şirketleri için Türkiye'de yürütülen üretim faaliyetlerini Sırbistan'a taşıyabileceklerini söyledi.
Rogozin, tarım ve inşaat sektöründe de Sırbistan'a yönelebileceklerini kaydetti.
Başkent Belgrad'da Başbakan Aleksandr Vuçiç ile bir araya gelen Rogozin, "Sırbistan endüstrisinin Rusya için otomotiv aksamları üretecek kapasiteye sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu adım, Sırbistan ekonomisi için de ciddi bir mali kaynak sunacak. Ayrıca Rusya, Sırbistan gibi bir partner kazanmış olacak" dedi.
'İNŞAAT VE TARIM SEKTÖRÜNDE DE SIRBİSTAN'A YÖNELEBİLİRİZ'
Öte yandan Rogozin, Sırbistanlı tarım üreticilerinin ve inşaat firmalarının, Rus pazarında Türkiye'nin yerini alabileceğini belirtti.
Türkiye ile yaşanan kriz nedeniyle Sırplar için çok büyük fırsatlar doğduğunu kaydeden başbakan yardımcısı, işbirliğine yönelik detaylı görüşmelerin yapılması için Vuçiç'e Tarım Bakanı'nı ya da bakanlıktan üst düzey bir yetkiliyi Moskova'ya göndermesini önerdiğini ifade etti.
'RUSYA TÜRKİYE'YE TALEPLERİNİ İLETTİ'
Rus yetkili, Türk-Rus krizine ilişkin olarak da, "Rusya, Türkiye'ye taleplerini iletti. Bu talepler yerine getirilmediği sürece, Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi söz konusu olmayacak" ifadelerini kullandı(Dış Basın).
Haberimiz işte böyle…
Rusya, tarım-inşaat ve otomotiv sektöründe yeni partner arayışında ve bu da şimdilik Sırbistan!
Sırbistan Türkiye’nin yerini doldurabilir mi dolduramaz mı, o ayrı mesele…
Burada dikkati çeken husus, bir uçağın düşürülmesiyle başlayan bir krizin siyasi-askeri ve ekonomik anlamda dalbudak sarması ve Rusya’nın da olayı olması gereken çok öteye sürüklemesi…
Hani kara kutu? Yok!
Hani radar kayırları? Yok!
Anlaşılan o ki Rusya daha bu uçak düşürülmeden önce, hesabını kitabını iyi yapmış ve Türkiye’yi ABD-Rusya kıskacına alabilmek için de epey hazırlık yapmış!
Rusya’nın bugünkü tavrı bir uçak krizi değil, ardındaki bin yıllık tarihsel süreci iyi okumalı…
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ