18537 görüntülenme26 Mayıs 2020
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İYİ Parti'ye yardım ettiğimiz gibi, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun da önü kesilmeye çalışılırsa Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne de milletvekili transferinde yardım ederiz" çıkışının ardından AKP ve MHP, Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası'nı değiştirmek için harekete geçti.

AKP’DE YAPRAK DÖKÜMÜ’
Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, AKP’de büyük bir yaprak dökümü olacağı söyledi. Katıldığı bir YouTube programında konuşan Okuyan, aldığı bilgiye göre 63 AKP'li milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne geçeceğini öne sürdü. Okuyan’ın iddiaları şöyle;

‘BAHÇELİ VAZİFELİ, AMAÇ AKP’DEN İSTİFALARI ÖNLEMEK’
"63 tane AKP milletvekilinin Ali Babacan'ın partisine her an geçme noktasında olduğu bana çok önemli bir kaynaktan aktarıldı. Kendisi şu anda bu yayını da izliyor. Bu erken seçim tartışmaları, özellikle Devlet Bahçeli üzerinden siyasi partiler yasasını değiştirme, milletvekili transferinin önüne geçme çalışmaları yapılıyor. Bunların sebebi AKP'den çıkacak olan çok sayıda milletvekilinin istifalarını önlemek. Ve bir karambolde baskın seçimle bir şey ortaya koymak istiyorlar."

AKKİRAZ SÖYLEMİŞTİ
Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, “Erdoğan bir erken seçime gitmiyor aksine Temmuz ayından itibaren AKP’de başlaması beklenen büyük dağılmayı önlemeye çalışıyor. AKP Grubunun bölünmesiyle gündeme gelecek ve onun ve partisi için yıkım anlamına gelen bir erken yerel seçimi engellemeye çalışıyor. Son 2 ayda;2 bakanları istifa etti, 1'i geri geldi ama kızakta. Trolleri ve bakanları birbirine küfredecek noktaya geldi. IBAN konusuyla örgütlerinde alay konusu oldular. Maske bile dağıtamadılar. Çareyi sokak sokak gezmekte arıyorlar’ demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ