Genel
08 Ağustos 2017 ( 1464 görüntülenme )

OKUTAN AÇIKLADI... AKŞENER'DEN GÜZEL HABER VAR...

OKUTAN: YOLA ÇIKTIK, BU KÖTÜ GİDİŞATI DURDURACAĞIZ

MHP teşkilatlarındaki istifalarla kan kaybetmeye devam ederken, Meral Akşener liderliğinde sonbaharda kurulması beklenen yeni parti için programından, tüzüğüne kadar hummalı çalışmalar yapılıyor. 

Isparta Milletvekili Nuri Okutan partileşme sürecinde gelinen son noktayı değerlendirdi.

‘Milli merkez’ tanımından hareketle kurulacak yeni partiyle ilgili önemli ipuçları veren Okutan, “Biz yeniden devletine, milletine değerlerine sahip çıkan, kurucu felsefeye bağlı bir anlayışı kucaklayan bir yapılanma arzusundayız” dedi.  

Milletle el ele verip bu gidişata dur demek istediklerine dikkat çeken Okutan, “Bu manada kimsenin düşmanı falan da değiliz ama biz muhalifiz, farklı ses çıkarıyoruz, memleketin iyi yönetilmediğini söylüyoruz” dedi.

 Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın T24'ten Hülya Karabağlı'ya değerlendirmeleri şöyle:

"İSTİŞARE YAPTIK, ÖNEMLİ MESAFE KATETTİK "

“Biz, şu anda tamamen yeni bir partinin kuruluş çalışmalarını yapıyoruz. Önce tabanımızla büyük bir istişare süreci gerçekleştirdik bu aşağı yukarı tamamlandı. Bazı büyüklerimiz var yurt dışında bulunan, veya programlarından dolayı görüşemediklerimiz var ama önemli ölçüde kendi tabanımızla istişare bitmiş durumda. Partinin program çalışmaları bir taraftan tüzük çalışmaları yürüyor.”

"BU KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ"

“Memleketin bu gidişatına birilerinin dur demesi lazım, biz yola çıkıyoruz, ayağa kalkıyoruz ve dur diyeceğiz şimdi o irtibatları kuruyoruz. Bizim kendi tabanımızla ilgili çalışmaları tamamladık zaten çok iyi gidiyor onlardan büyük bir katılım var zaten birlikte yürüyoruz. Onların önemli bir kısmını attılar partiden ve ben dahil hepimiz yeni kuruluşun içinde yer alıyoruz.”

"MİLLİYİZ, VATANPERVERİZ, ATATÜRK'ÜN YOLUNDAYIZ"

“Bu noktada  ‘milli merkez’ diyoruz. Kastettiğimiz şu; vatanperverlik duygusuna hakim olan herkesi ve bu vatan benim, bu millet benim diyen Anadolu’nun türküsüyle, sazıyla, sözüyle, manisiyle, taşı ve toprağı ile bizim diyerek düşünen herkesin içinde yer aldığı milli ve yerel ve aynı zamanda da  Atatürk’ün bize  işaret ettiği uygar toplumlarda yer alma hedefini gözeten bir anlayış çerçevesinde bir parti oluşturmak istiyoruz. Herkesin derken bu vatanperver, milli, yerli olan herkes."

“ BU KÖTÜ GİDİŞATI DURDURACAĞIZ"

“ Biz artık kendi işimizin peşindeyiz ve milletimizle el ele verip bu gidişata dur demek istiyoruz. Bu manada kimsenin düşmanı falan da değiliz ama biz muhalifiz. Kimsenin şahsıyla falan bir alakamız yok memleketin iyi yönetilmediğini biliyoruz ve bu işe bir dur demek niyetindeyiz".

"VATANIMIZA, MİLLETİMİZE VE DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

" Herkesin, vatandaşın bu devlete borcu vardır ayrı ayrı ama benim gibi 12 yaşında devletin ekmeğini yemeğe başlayan birisi hep yatılı okullar yurtlar, kaymakamlık ve valilik, herkesten daha fazla hassasiyetimiz ve borcumuz olduğunu düşünüyorum.  Biz bu borcun sahibiyiz, bu anlayışın sahibiz. Kimse sahip çıkmasa biz sahip çıkacağız. Devletin bekası ve refahı anlamında biz karşı çıkacağız tek kişi kalsak da karşı çıkacağız.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ