20681 görüntülenme13 Temmuz 2020
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP'nin darbecileri desteklediğini ileri sürerek "1960’tan beri CHP’nin darbeyi destekleyen, müdahaleye çanak tutan bir politika izlediğini görüyoruz. 27 Mayıs’ın da, 28 Şubat’ın da, 15 Temmuz’un da en büyük destekçisi CHP’dir." dedi. Öte yanda emekli Albay Erdal Sarızeybek Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’na ‘derhal AKP hakkında suç duyurusunda bulunmak zorundasınız’ diyerek çağrı yaptı.

ERDOĞAN: ‘KILIÇDAROĞLU DARBECİLERLE ANLAŞTI’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun darbecilerle anlaştığını iddia eden Erdoğan, "CHP Genel Başkanı tankların üstüne çıkmak yerine darbecilerle anlaşıp tankların arasından kaçmayı tercih etti. Sığındığı Bakırköy Belediye Başkanı’nın evinde, milletin mücadelesini kahve içerek televizyondan takip etti." ifadesini kullandı.

BAROLAR BİRLİĞİNE ÇAĞRI ‘AKP HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN’
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek, youtube ve facebook kanallarında yayınladığı video ile Türkiye Barolar Birliğine çağrıda bulunarak ‘Başbuğ suç ihbarı yapmıştır. Fetö’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı ve 15 Temmuz’la birlikte kod Ergenekon darbe girişimini yapanlar açığa çıkarılmalı ve cezalandırılmalıdır’ dedi. Sarızeybek’in çağrısı şöyle;

‘DERHAL SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUN’
‘Barolar Birliği olarak anayasayı savunma zorundasınız, hak ve hukuku, temel hak ve özgürlükleri savunmak zorundasınız. Dönemin Genelkurmay Başkanı açık ve net bir şekilde AKP hakkında suç duyurusunda bulunmuş, anayasanın ihlal edildiğini ve bu şekilde Türk Ordusuna karşı darbe girişiminde bulunulduğunu açıklamıştır. Başbuğ hakkında siyasi iktidarın ‘hakaret’ diyerek şikayette bulunmuş olması, bu suç duyurusunu ortadan kaldırmaz. Ortada kanıtlar vardır. Anayasa ihlal edilmiştir. Bu çok ağır bir suçtur. Demokrasi ve anayasayı sadakati savunan Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu derhal başta Ankara Cumhuriyet Savcılığı olmak üzere, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına ve Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesine uç duyurusunda bulunmalıdır.”

‘15 TEMMUZ, KOD ERGENEKON’LA ATBAŞI GİDEN BİR DARBE GİRİŞİMİDİR’
“Kod Ergenekon sivil darbe girişimi açığa çıkarıldığı takdirde 15 Temmuz ihanet kalkışmasını yapanlar da ortaya çıkacak ve hak ettikleri cezaya çarptırılacaktır. Çünkü Kod Ergenekon ile 15 Temmuz arasında çok açık bir bağ vardır. İlkinde sırtından hançerlenmek istenilen Türk Ordusuna ve Türk Milletine 15 Temmuz’da bu kez hançer vurulmuştur. Bu olay çözülmeli, kalkışmayı yapan hainlerle birlikte bu ihnaete destek veren siyasi ayağın yüzündeki maske artık indirilmelidir. Bu amaçla Barolar Birliğinin AKP hakkında tez elden suç duyurusunda bulunması şarttır. Her şey açıktır, ortadadır. Yeter ki suç duyurusu yapılsın. Sonrasını hep birlikte yaşayıp göreceğiz. En azından Türk Milleti de kimin kim kimin ne olduğunu da görecektir’

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ