Eğitim
07 Temmuz 2019 ( 630 görüntülenme )

ÖĞRENCİ YURDUNA YENİ SAHİP GELİYOR...

Zonguldak’ta darbe girişiminin ardından FETÖ’ye ait kapatılan yurt ve yanındaki arazi İlim Yayma Cemiyeti’ne devredildi. Yurda ise daha önce FETÖ ile iltisaklı olduğu iddiasıyla kamu görevinden uzaklaştırılan bir kişinin ‘koordinatör’ olarak atandığı öne sürüldü.

ÖĞRENCİ YURDU CEMİYETE


15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından FETÖ’ye ait olduğu gerekçesiyle el konulan Zonguldak'ta bir yurt, İlim Yayma Cemiyeti'ne tahsis edildi. Cemiyet de yurdun ismini 15 Temmuz Erkek Öğrenci Yurdu yaptı. Cemiyet’e aynı zamanda yurdun yanındaki arazi de tahsis edildi. Araziye ilişkin imar değişikliği önerisi Mayıs ayında belediye meclisine geldi fakat nisan ayının sonunda kullanım süresi dolduğu için oybirliğiyle reddedildi.

YENİ İMAR PLANI

İlim Yayma Cemiyeti’nin Zonguldak Şube Başkanı olan İbrahim Cansız aynı zamanda AKP Belediye Meclis Üyesi. Ardından Zonguldak Valiliği yurt ve arazi için İlim Yayma Cemiyeti’ne tekrar kullanım hakkı verdi. Bunun üzerine imar değişikliği konusu haziran ayında tekrar belediye meclisine geldi. AKP ve MHP oylarıyla önerge kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan konuşan CHP’li Zonguldak Belediye Meclis Üyesi ve Başkan vekili olan Atınç Kayınova “Bu işlemle yeşil alanları parçalıyorlar. Belediye Başkanı’nın vaadi her yere park yapmaktı ama ilk icraatları yeşil alanları bölmek oldu” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ