Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2417 görüntülenme )

OF'ta, Bayan Müftülük Görevlisine Büyük Saygısızlık!

Başkan Vekili: Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok!
  
 “Kadından alacağımız eğitime ihtiyacımız yok”
 
Trabzon'un Of İlçesi'nde AKP'li Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu, müftülük görevlisi Ayşe Yılmaz'ın konuşmasını kesti.
 
Alireisoğlu, Yılmaz’ın konuşmasını kesmekle kalmayarak “Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok” diyerek mikrofonu kapattı.
 
“Sen kimsin de bize vaaz veriyorsun” diyen Alireisoğlu’nun müdahalesi gittikçe sertleşti. Salonun şalterini de indiren Alireisoğlu, yaşananları Başbaşan Davutoğlu’na anlatmakla tehdit etti.
 
KADINLARIN KONUŞACAĞI YER AYRI, ERKEKLERİN AYRI 
 
Yerel gazetelerde yer alan habere göre proje kapsamında Trabzon İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmanın Of  bölümü bir skandala sahne oldu.
 
Of Belediye Başkanlığı’na ait toplantı salonunda din adamlarıyla yapılan toplantının ilk konuşmacısı Ayşe Yılmaz’dı. Yılmaz konuşmasını sürdürürken, ön sırada oturan AKP’li Of Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu, kadın konuşmacıya hitaben, “Sen kimsin de bize vaaz veriyorsun? Bu kadın nereden çıktı? Bu ne iş. Erkekler kadınlardan vaiz mi alırmış? Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok” diye bağırdı.
 
Bununla da yetinmeyen AKP’li Başkan Vekili, Ayşe Yılmaz’ın kullandığı mikrofonunu kapattı, salondan çıktı. Daha sonra salona gelen belediye görevlileri ise ışıkları söndürdü.
 
“TEMELDE BAYAN OLDUĞU İÇİN TEPKİ GÖSTERDİM”
 
Olayla ilgili açıklama yapan AKP’li Alireisoğlu, müftülük görevlisini “kadın olduğu için konuşturmadığını” kabul etti ve şöyle dedi: “Tepki göstermemin sebebi ortadadır. Başbakana olayı taşıyacağım. Bayanın konuşmasından rahatsız oldum. Temelde bayan olduğu için tepki gösterdim. Bayanların konuşacağı yer vardır, erkeklerin konuşacağı yer vardır. Bu telefonla konuşulacak iş değil. Aklınla o konuyu tartabilirsin.”
 
AKP’li Başkan Vekili, “Kadınlar nerede konuşur?” sorusuna ise “Geleceksin makamıma, dinleyeceksin beni, anlatacağım sana kadının nerede konuşacağını” karşılığını verdi(Sözcü).

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ