Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Eylül 2017 ( 74 görüntülenme )

ODTÜ'DE PROTESTO!..

ODTÜ’lülerden fidanlı protesto


Ankara'da , Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği üyeleriyle birlikte bazı milletvekilleri ve öğrenciler, okulun içinden yol geçirilmesine tepki gösterdi.

ODTÜ Teknokent Kavşağı ile 1071 Malazgirt Bulvarı arasındaki bağlantıyı sağlayacak ve ODTÜ’nün içinden geçecek olan tünelin yapımı için dün gece saatlerinde çalışma başlatıldı.

ODTÜ arazisindeki ağaçların taşınarak, yol yapılmasına tepki gösteren ODTÜ Mezunları Derneği, kampüs önüne gelerek, çalışmalara tepki gösterdi. Ellerinde fidan taşıyan öğrenciler, ‘Rektör istifa’ sloganları attı.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın da destek verdiği grup adına basın açıklaması yapan Yeşil Ankara Platformu, ODTÜ ormanlarının polis ve TOMA’lar eşliğinde katledildiğini savunarak, bu çalışmaların kente zarar veren bir rant projesi olduğunu söyledi.
Haber görseli
Kaynak: Yurt

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuzey Kore DURMAK BİLMİYOR! ŞOK! Yeni Anayasada AKP'nin MHP'yi Bitirme Planı! ŞOK!.. İSTANBUL'UN EN GÜZEL SAHİLİ ARAPLARA SATILDI!.. PUTİN YAPACAĞINI YAPTI... ORDUYU KURDU!.. ERDOĞAN'DAN KRİTİK MESAJ! ERDOĞAN'DAN CANLI YAYINDA AKLA ŞOK AÇIKLAMA!.. METİNER'DEN KILIÇDAROĞLU'NA AKLA HAYALE ŞOK İTHAM!.. KUZEY KORE SON KARARINI DÜNYAYA DUYURDU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İŞSİZLİK MAAŞINDA REKOR!..