ODTÜ yerleşkesinde, KYK yurdu yapılmasına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'den tepki geldi. Taşdelen, "Rektör’e tekrar hatırlatıyorum. Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın" dedi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde yapılmak istenen Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tepkiler sürüyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Yurt yapılmak istenilen alanda kazı izni ve inşaat ruhsatı olmadığını ileri süren Taşdelen, üniversite rektörüne çağrıda bulundu. Taşdelen, "Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin" ifadelerini kullandı.İşte o açıklamalar:

"KAMU GÖREVLİLERİ REKTÖRÜN TALİMATIYLA KAMPÜSE SOKULMUYOR"

"ODTÜ’de yurt yapılması istenilen alanda, Parselasyon yok, arsa şu anda kadastral parsel konumunda. Bu nedenle kazı izni ve inşaat ruhsatı yok. ODTÜ İmar Planı 12 no’lu plan notuna göre bu işlemleri yapmaya yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da bunlar alınmış değil. Bu tespitler üzerine denetim yapmaya giden belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor.”

"RUHSAT ALMADAN, KAÇAK İNŞAAT YAPAMAZSIN"


“Arkadaşlarımız bilahare kampüse girebiliyor ve tespitlerini yapıyor. Bütün bu hukuksuzluklar kabul edilemez. Rektör’e tekrar hatırlatıyorum. Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın. Bu nedenlerle, Belediyemiz görevini yaparak, ruhsatsız şantiye binaları hakkında bugün tarihli zabıt tutmuştur."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ