Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Eylül 2017 ( 1815 görüntülenme )

ODTÜ'de GECE BASKINI!

ODTÜ’nün talanının önünü açan protokolün ODTÜ yönetimi, Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanmasının ardından ODTÜ’de ağaç kıyımı başladı.

Tartışmalara yol açan ODTÜ’den yol geçirme projesinde yeni protokolün imzalanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ’de ağaç kıyımına başladı. 


ODTÜ yönetimi, Ankara Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle ODTÜ’ye zarar vermeyeceği sözleri unutuldu. Bu akşam saatlerinde ODTÜ arazisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait 100 iş makinesi, 400 kamyon ve yüzlerce polis gece baskını ile 4.8 kilometrelik yeni yol çalışmasına ODTÜ Aysel Sabuncu Yaşam Merkezi’nin bulunduğu bölgeden ağaçları keserek başladı.

ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Seyhan Çamlıgüney:

Talan Başladı

 “Bugün ilan etti Rektörlük saat 6’da ve Ankara’da ne kadar dozer varsa 5-6 yerden ODTÜ’ye girdi. Talan başladı. Bizimle konuştukları gibi 40-50 metre değil, büyük bir alan yok ediyor. Hukuksuzlukla karşı karşıyayız. ODTÜ’ye ait tapu bizim üzerimizde ama bir gece ansızın girdiler. Arazimizi işgal ediyorlar. Korkunç bir toz bulutu, araçlar canavar gibi çalışıyor ve yüzlerce polis burada. "

Yürekler Acısı

"Polis yolda durmaya bile izin vermiyor. Bu kadar polisin yığılması, durulması mümkün değil. Buna karşı tepki göstereceğiz ancak yaklaşamıyoruz bile. İş makinesine bile yaklaşamıyoruz. Akademik kartlarımızla bile yaklaşamıyoruz. Yürekler acısı. Elimizle tırnağımızla diktiğimiz ağaçları söküyorlar” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ferit Melen Havalimanı'nda Yangın! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na ACAYİP DAVET!.. Mide Ağrısından Şikayetçi misiniz? Öyleyse Bu Haber Size... GÜNEY HUDUDUMUZDA KRİTİK GELİŞME!.. 16 Kaymakama FETÖ'den Gözaltı! Efkan Ala Neden İstifa Etti! Halaçoğlu'ndan Flaş Açıklama! BODRUM'DA ÜST ÜSTE DEPREMLER!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sinan Oğan'a ŞOK!