Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 7848 görüntülenme )

Obama Emri Verdi!

Son Dakika...

Washington, Rusya'nın uzun süredir talep ettiği adımı atıyor. Başkan Obama, Suriye'deki radikal örgütün liderlerini öldürme emri verdi.Yeniçağ'da yer alan habere göre; Suriye'deki iç savaşın en önemli tarafları ABD ve Rusya, El Nusra Cephesi örgütü için aynı çizgiye geldi. 


Washington, El Nusra Cephesi'nin liderlerine savaş açmaya karar verdi.Görev süresi iki ay sonra dolacak Başkan Barack Obama, Savunma Bakanlığı Pentagon'a örgütün liderlerini yakalama ve öldürme emri verdi.

Yakın zamanda adını 'Fetih El Şam Cephesi' olarak ismini değiştiren örgüte karşı insansız hava araçları kullanılacak. Ayrıca istiharat toplamaya ağırlık verilecek.Beyaz Saray'ın terörle mücadele danışmanı Lisa Monaco, "El Kaide'nin Amerika ve müttefiklerine saldırı kapasitelerini artırmasına izin vermeyeceğiz" dedi. 

Temmuz ayında El Kaide'den ayrılan örgüt, ismini de 'Fetih el Şam Cephesi' olarak değiştirmişti.

2011 sonlarında kurulan ve 2012 başlarından itibaren adını duyurmaya başlayan Nusra Cephesi, Suriye’nin kuzeyinde çok küçük bir araziyi kontrol ediyor. Ancak gücüne oranla etkinliği oldukça fazla.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SAMSUN 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ'nde AĞIR SKANDAL!.. Sadece Kadınları Değil, Erkekleri de Tehdit Ediyor! Tırnak Mantarının Belirtileri Nelerdir? EMNİYET MÜDÜRÜ KONUŞTU... KUMPAS KUMPAS ÜSTÜNE!.. Dışişleri'nden Sert Açıklama! ABD'den Erdoğan'a YANIT! Saniye Saniye IŞİD'i iZLEDİ ve VURDU!.. BU GÖRÜNTÜLERİ GENELKURMAY KAMUOYU İLE PAYLAŞTI... FLAŞ!.. BÜLENT ARINÇ'TAN AKP'YE ACAYİP ÇIKIŞ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ZARRAB DAVASI'NDA SON DAKİKA: BİZİ AYIRIN!