Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 7843 görüntülenme )

Obama Emri Verdi!

Son Dakika...

Washington, Rusya'nın uzun süredir talep ettiği adımı atıyor. Başkan Obama, Suriye'deki radikal örgütün liderlerini öldürme emri verdi.Yeniçağ'da yer alan habere göre; Suriye'deki iç savaşın en önemli tarafları ABD ve Rusya, El Nusra Cephesi örgütü için aynı çizgiye geldi. 


Washington, El Nusra Cephesi'nin liderlerine savaş açmaya karar verdi.Görev süresi iki ay sonra dolacak Başkan Barack Obama, Savunma Bakanlığı Pentagon'a örgütün liderlerini yakalama ve öldürme emri verdi.

Yakın zamanda adını 'Fetih El Şam Cephesi' olarak ismini değiştiren örgüte karşı insansız hava araçları kullanılacak. Ayrıca istiharat toplamaya ağırlık verilecek.Beyaz Saray'ın terörle mücadele danışmanı Lisa Monaco, "El Kaide'nin Amerika ve müttefiklerine saldırı kapasitelerini artırmasına izin vermeyeceğiz" dedi. 

Temmuz ayında El Kaide'den ayrılan örgüt, ismini de 'Fetih el Şam Cephesi' olarak değiştirmişti.

2011 sonlarında kurulan ve 2012 başlarından itibaren adını duyurmaya başlayan Nusra Cephesi, Suriye’nin kuzeyinde çok küçük bir araziyi kontrol ediyor. Ancak gücüne oranla etkinliği oldukça fazla.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! ERDOĞAN'DAN PUTİN VE OBAMA HAMLESİ! Vekillere Para Yağıyor FLAŞ! Erdoğan Diplomasını Açıkladı... Ve Ortalık Karıştı! Şırnak'tan acı haber geldi! 3 şehit Canlı Bomba 06.45'te Kamerada! KUR'AN KURSLARINDA AKLA ŞOK EĞİTİM!.. Akın Atalay Hakkında KARAR! ALMANYA'dan TÜRKİYE'ye PROTESTO!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Obama'ya Şok: 30 ÖLÜ!