Genel
07 Mart 2019 ( 6922 görüntülenme )

AKAM: 'İSTANBUL VE ANKARA'DA SON DURUM'

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, son anket sonucunu açıkladı. Araştırmanın sonuçlarına göre; İstanbul’da Ekrem İmamoğlu 1,5 puan önde. Ankara’da Mansur Yavaş fark atıyor. AKP elindeki birçok şehri kaybediyor.

Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, yerel seçimlere yönelik saha çalışmalarının ayrıntılarını paylaştı. Yol TV’de seçim sonuçlarının en çok merak edildiği iki büyükşehir İstanbul ve Ankara’ya yönelik anketlerin sonuçları hakkında bilgi veren Özkiraz, “Son yaptığımız anketlerde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu 1,5 puan önde. Ekrem İmamoğlu’nun sakin ve güzel bir kampanya yürütmesinin bu duruma etkisi var.” ifadelerini kullandı.

‘AKP BİRÇOK ŞEHRİ KAYBEDECEK’

Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın açık ara üstünlüğünün sürdüğünü açıklayan Özkiraz, “MHP’nin kıyıda bulunan seçmenleri partilerinin logosunu pusulada göremediği için ve AKP’ye ekonomik sıkıntılar yüzünden tepkili olduğu için CHP veya İYİ Parti’ye kayabilir. AKP tabanında daha liberal, daha Avrupai, muhalefet seçmeninden pek farkı olmayan 6-7 puanlık bir seçmen grubu kopacak. Ekonomik krizi ve Türkiye’deki kötü yönetimi en çabuk fark eden onlar zaten. Bu kopuş, birçok şehri kaybettirecek” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ