Eğitim
21 Nisan 2019 ( 474 görüntülenme )

'O SES AFRİKA' geliyor...

Ankara'da Türk iş adamları tarafından 1,5 yıl önce kurulan Natural TV, yaptığı İngilizce ve Fransızca yayınlar ile Afrika'nın 22 ülkesinde 500 milyon kişiye ulaşıyor.

İş adamları Ali Aydınoğlu ile Tuncay Demir tarafından Ankara'da 1,5 yıl önce Afrika'ya yönelik televizyon kanalı kuruldu. Başkent'teki merkezinden İngilizce ve Fransızca yayın yapan Natural TV, Lüksemburg merkezli uydu şirketi Astra üzerinden yayınlarını gerçekleştiriyor.

TÜRKÇE DERSLERİ VAR

Televizyonun yayın ekibinin çoğunluğunu Türkiye'de eğitim gören Afrikalı öğrenciler oluşturuyor. Afrika'nın 22 ülkesinde 500 milyon kişiye ulaşan kanalda haberden spora, sağlıktan ekonomiye kadar birçok program yer alıyor. Kanalda 'Türkçe Öğreniyorum' adlı program yoluyla da Afrikalılara Türkçe öğretiliyor.

Turkish African Affair Council Başkanı Abdülaziz Ünal Natural TV kanalının Türkiye'nin tanıtımında çok önemli bir rol oynadığını söyledi. Türkiye'de okuyan 12 bin Afrikalı öğrenciye yönelik şarkı yarışması düzenleyip yayınlamayı planladıklarını ifade eden Ünal, şöyle konuştu:

‘O SES AFRİKA’

"Afrikalı öğrencilerin sesleri çok güzel olduğu için 'Afrika'dan O Sesler' diye bir program yapmaya çalışıyoruz. Yani bir yarışma programı düzenlemeye çalışıyoruz. Birinci gelen bizim kanalımızda olacak, belki de kendisine bir program yapma şansı tanıyabiliriz Afrika ile alakalı. 'O Ses Afrika' bizim kanalımızda yayınlanacak. Öğrenciler gelip seslerini yansıtabilecekler, aileleriyle görüşebilecekler. Kendilerini hem Türkiye'de hem Afrika'da ispatlamış olacaklar. Türkçe şarkılar da olabilir, İngilizce şarkılar da olabilir." Diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ