"ETNİK VE MEZHEPSEL AYRIŞTIRMA VE PARÇALAMA"

İsrail ve ABD’nin Orta Doğu'da ne yapmak istediğini herkes biliyor. Plan yaptılar, yayınladılar, amaçları belli, şöyle ki; "Mısır’dan Türkiye’ye uzanan bir coğrafyada bulunan ülkelerin yönetimlerini ele geçirme, kaynakların yönetimini sahiplenme, etnik ve dinsel temelde ayrıştırma ve parçalama. Kopan parçalardan İsrail’e müttefik devletler kurmak ve sonuçta başa geçerek Orta Doğu’yu yönetmek"

"ADI BOP OLAN BU PLAN DÖRT AŞAMALI"

“ Birinci Aşama. Hedef ülkelerin yönetimlerini ele geçirmek: “doğrudan işgal” tıpkı Irak’ta yapıldığı gibi; ya “iç karışıklık- iç çatışma” çıkartmak yoluyla yönetimleri alaşağı etmek tıpkı Libya, ve Mısır’da yaptıkları gibi; ya “dış baskı- iç savaş” sonrası yönetimleri istifaya zorlamak tıpkı Suriye’de halen yaşanmakta olduğu gibi ya da demokrasi eliyle demokratik seçimlerle o ülkenin yönetimini işbirlikçiler vasıtasıyla ele geçirmek tıpkı Türkiye’de yaşanmakta olduğu gibi.”

BİRİNCİ AŞAMA SEÇENEKLERİYLE YÖNETİME GELEN SİYASİ İKTİDAR İKİNCİ AŞAMAYA ŞÖYLE GEÇER;

“İkinci Aşama. Hedef ülkelerin kaynaklarının yönetimini ele geçirmek:
“Özelleştirme- yabancı sermaye diyerek ” diyerek o ülkenin stratejik kaynaklarını doğrudan satın almak ya da işbirlikçi yerli sermaye eliyle kaynakları dolaylı satın almak tıpkı Türkiye, Libya ve Mısır’da görüldüğü gibi; ya da doğrudan müdahale ile işgal edilen ülkelerdeki silahlı güçleriyle kaynaklara el koymak tıpkı Irak’ta olduğu gibi. Böylece yeraltı ve yerüstü ekonomik hatta insan kaynaklarının yönetimini ele geçirmek.”

YÖNETİMLERİ VE KAYNAKLARI ELE GEÇİRİLEN ÜLKELERDE, ÜÇÜNCÜ AŞAMA BAŞLATILIR;

“Üçüncü Aşama. Hedef Ülkelerdeki insanları ayrıştırmak ve ayrışan gurupları güçlendirmek; hedef ülkelerde birlikte yaşamakta olan insanları teo-stratejik bir yaklaşımla etnik, dinsel ve mezhepsel farklılıklar temelinde, “ileri demokrasi, insan hakları ya da özgürlükler” diyerek ayrıştırmak tıpkı Türkiye’de yönetici siyasetin yaptığı gibi. Bu amaca uygun olarak yasal düzenlemeler ya da uygulamalarla ayrışan gurupları güçlendirmek tıpkı Türkiye’de bir olan insanların “Türk-Kürt, Alevi-Sünni” diye ayrıştırma gayretlerinin görüldüğü gibi.”

DÖRDÜNCÜ VE SON AŞAMA İSE ŞÖYLE ÇİZİLİR;

“ Son aşama: Anayasal düzenlemelerle içten parçalamak; " İşbirlikçi yönetimler eliyle ele geçirilmiş olan hedef ülkelerdeki devlet mekanizmasının ve kaynak yönetiminin gücünü kullanarak ya anayasal düzenlemelerle ya da ayrışan ve güçlendirilen gurupları çatıştırmak yoluyla bir iç kargaşa yaratarak, bunun sonucunda yine anayasal düzenlemeyle hedef ülkeleri parçalamak. Kopan parçalardan da tampon devletçikler kurmak.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ