Polimetre Araştırma Şirketi, son anket sonuçlarını açıkladı. Yayınlanan verilere göre MHP barajı geçemiyor, AKP'nin oyu düşüyor. CHP ve İYİ Parti yükselişte. Öte yanda, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Başlıyoruz, her hafta 5 arkadaşımız, her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Parti´ye katılacak. Yüze yakın farklı belediyeden AK Parti´ye katılım olacak" dedi.

‘MHP’DE BARAJ, ERDOĞAN’DA ADAYLIK SORUNU’


Polimetre Araştırma Şirketi'nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer, son yaptırdığı seçim anketiyle ilgili verileri paylaştı.Ölçer, bugün seçim olsa MHP'nin barajı geçemeyeceğini savundu. AKP'nin oylarının erimekte olduğunu ifade eden Ölçer, Millet İttifakı'nın iki ayağı CHP ve İYİ Parti'nin ise oylarını artırdığını söyledi. Ölçer yaptıkları araştırmalara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

‘ARTIK AKP’NİN İKTİDARI SÜRDÜRME ŞANSI YOK’

“Biz sayılar da şunu görüyoruz, artık AKP’nin Türkiye’de iktidarını sürdürme şansı yok. Olağanüstü şartların gerçekleşmemesi halinde AKP iktidarı sürmeyecektir ve ilk demokratik seçimden sonra genel seçimden sonra AKP yok olacaktır, bitecektir diyoruz.”

‘MHP BUGÜN SEÇİM OLSA BARAJI GEÇEMEMEKTEDİR’

“MHP bugün seçim olsa barajı geçememektedir. İYİ Parti’nin oylarında yükselme var. HDP’nin oylarında yükselme var. CHP’nin oylarında yükselme var, çünkü belediye başkanlarının avansları sürüyor ama giderek onun düşeceğini öngörüyoruz. AK Parti’nin oyları her geçen gün eriyor. Cumhur İttifakının oyları her geçen gün eksiliyor.”

‘MHP’DEN GİDEN OYLARIN BİR KISMI İYİ PARTİ’YE BİR KISMI YENİ PARTİLERE GİDECEK’

“MHP’den giden oyların az bir kısmı İYİ Parti’ye gidebilir, ama çoğu yeni partilere gidecek. HDP’de bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Ama onun gideni de yeni partilere gidecek. Kimi yerde Davutoğlu’na gidecektir, kimi yerde Babacan’a gidecektir. Serdaroğlu ne yapar bilemiyorum ama başarılı olmasını bekliyorum. Üç partinin oy oranını biz yüzde 10 olarak bundan bir ay önce görüyorduk ve şu andaki çalışmalarımızda da 10.7 olarak görüyoruz hatta.”

‘KARARSIZ SEÇMEN YENİ PARTİLERE’

AKP’li olup da şu anda ‘kararsız’ gibi gözüken seçmenin gideceği yer belli, yeni partilerden bir tanesi. CHP’li olup da bugün ‘kararsız’ olan bunu söyleyen veya söyleyemeyen seçmenin gideceği yer belli, o da yeni kurulan partilere gidecek, üç tane parti görüyoruz Davutoğlu’nun partisi, Babacan’ın partisi, Rıfat Serdaroğlu’nun partisi.”

AKP: ‘YÜZE YAKIN BELEDİYE BAŞKANI AKP’YE KATILACAK

Öte yanda, Çanakkale'de düzenlenen bir programda konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Başlıyoruz, her hafta 5 arkadaşımız, her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Parti´ye katılacak. Yüze yakın farklı belediyeden AK Parti´ye katılım olacak" dedi. Önümüzdeki günlerde diğer partilerden 100´e yakın belediye başkanının AKP rozeti takacağını ifade eden Grup Başkanvekili Bülent Turan, şunları söyledi:

‘HER HAFTA BEŞ, HER PARTİDEN BİR’

* Başlıyoruz, her hafta 5 arkadaşımız, her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Parti´ye katılacak. Yüze yakın farklı belediyelerden AK Parti´ye katılım olacak. Birileri kavga ederken AK Parti´nin nasıl büyüdüğünü beraber göreceğiz. AK Parti devlet partisi oldu diyorlar, bir defa devletçi olmak bir şeref. Biz millet ile beraber yürüdük.”

‘POLİMETRE: ‘ARTIK AKP’NİN İKTİDARI SÜRDÜRME ŞANSI YOK’
Polimetre Araştırma Şirketi, son anket sonuçlarını açıkladı. Yayınlanan verilere göre MHP barajı geçemiyor, AKP'nin oyu düşüyor. CHP ve İYİ Parti yükselişte.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ