Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 11629 görüntülenme )

Yeni HAVA ÜSSÜ Geliyor!

Haydi hayırlısı...

2018 yılında TSK’nın envanterine girecek olan F-35 savaş uçakları için Malatya’da üs kurulacak.

İha'da yer alan habere göre; ABD, Avustralya, Danimarka, İngiltere, Hollanda, İtalya, Kanada, Norveç’in de aralarında bulunduğu 9 ülkenin konsorsiyumu içinde yer alan Türkiye, ilk F35’ini 2018 yılında alacak.

ABD dışında ilk teslimat Hollanda’ya yapılırken ikinci teslimatı da Norveç alacak. Norveç’in ardından ise Türkiye uçaklarını envantere sokacak. F-35’ler ilk olarak 2018 yılında TSK tarafından kullanılmaya başlayacak. Söz konusu tarihte siparişlerin ilk ikisi Türkiye’ye teslim edilecek.

Bugüne kadar 6 uçak sipariş veren Türkiye toplamda 24 F-35 alacak. İlk teslimatın ardından üç yıl boyunca her yıl 8’er adet F-35 envantere girecek. Uçakları kullanacak pilotların eğitimi ilk aşamada ABD’de yapılacak.

Tedarik edilecek olan iki uçak ilk aşamada ABD’de konuşlandırılacak. Buradaki eğitimlerin ardından ise 2019 yılında Malatya’da kurulum çalışmaları devam eden üsse getirilecek.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nihayet O Gözaltına Alındı! Skandal Sözlere Diyanet'ten Yanıt! TRT’de Skandal Belgesel! AKP'DEN SON DAKİKADA ÖZELE DEV KAPI!.. Aşık Veysel'i ANIYORUZ! Davutoğlu'ndan Kafa Karıştıran İlginç Sözler... Şuna Bakın Hele! CNN Türkiye'yi Haritadan Silmiş! HAYRET! FuatAvni'nin Dediği Çıktı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. Numan Kurtulmuş'tan İLGİNÇ FETÖ BEYANATI