Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 11638 görüntülenme )

Yeni HAVA ÜSSÜ Geliyor!

Haydi hayırlısı...

2018 yılında TSK’nın envanterine girecek olan F-35 savaş uçakları için Malatya’da üs kurulacak.

İha'da yer alan habere göre; ABD, Avustralya, Danimarka, İngiltere, Hollanda, İtalya, Kanada, Norveç’in de aralarında bulunduğu 9 ülkenin konsorsiyumu içinde yer alan Türkiye, ilk F35’ini 2018 yılında alacak.

ABD dışında ilk teslimat Hollanda’ya yapılırken ikinci teslimatı da Norveç alacak. Norveç’in ardından ise Türkiye uçaklarını envantere sokacak. F-35’ler ilk olarak 2018 yılında TSK tarafından kullanılmaya başlayacak. Söz konusu tarihte siparişlerin ilk ikisi Türkiye’ye teslim edilecek.

Bugüne kadar 6 uçak sipariş veren Türkiye toplamda 24 F-35 alacak. İlk teslimatın ardından üç yıl boyunca her yıl 8’er adet F-35 envantere girecek. Uçakları kullanacak pilotların eğitimi ilk aşamada ABD’de yapılacak.

Tedarik edilecek olan iki uçak ilk aşamada ABD’de konuşlandırılacak. Buradaki eğitimlerin ardından ise 2019 yılında Malatya’da kurulum çalışmaları devam eden üsse getirilecek.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İyi Haber! CHP’li Vekile Almanya’da ŞOK! SALİH MÜSLİM ÖTTÜ... AFRİN TEHDİDİ!.. ESKİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI'NA SALDIRI! İstanbul Emniyet Müdürlüğünde flaş atamalar! FLAŞ!.. HÜKÜMETE ÇARPICI UYARI!.. Avrupa'daki ÜLKÜCÜLERDEN BÜYÜK ÇAĞRI! Valilik Az Önce Duyurdu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Üniversitede FETÖ Operasyonu!