Reklamlar
Anasayfa » Haber
24 Ocak 2017 ( 2426 görüntülenme )

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ'ne YENİ BÖLÜM GELİYOR!

Atatürk Üniversitesi'nde yeni bölüm


Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nde (CTE) infaz ve koruma memuru olarak görev yapmak isteyen kişilerin dikkatine...

Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü’nün, Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Atatürk Üniversitesi ve Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu teklif, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı:
“Ceza ve Tevkif evlerinde barındırılan mahkûmların ihtiyaçlarını karşılayan ve bunların ıslahını sağlayarak topluma yeniden kazandırılmasına yardım eden ceza ve infaz koruma memurlarını kalifiye hale getirmek amacıyla bünyemizde bir bölüm açmayı uygun gördük.

Alacakları bu eğitim sayesinde hem mesleki kalite artacak hem de göreve başlayacak memurların aidiyet duygusuna sahip olmaları sağlanacaktır.

Türkiye'de ilk defa Atatürk Üniversitesi bünyesinde açılacak olan bu bölümün ceza ve infaz koruma memurlarının yetişmesine de önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

İlk etapta 500 öğrenci almayı planladıklarını belirten Rektör Çomaklı, bu bölümden mezun olan öğrencilere Adalet Bakanlığı'nca yapılacak olan memuriyete alım sınavlarında öncelik tanınacağını ve iş garantili bölüm haline geleceğini belirtti.

Bu bölümün kurulması için 04 Kasım 2016 tarihinde Atatürk Üniversitesi Senatosu’ndan karar çıkarılıp onay için Yüksek Öğretim Kurumu’na gönderilmişti. Yükseköğrenim Kurulu Başkanlığı tarafından incelen ve 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, Adalet Bakanlığı'nın görüşleri de dikkate alınarak uygun görülen Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü, önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlayacak.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay Başkanlığı: 27 Kişi Gözaltına Alındı HDP'li BALUKEN KONUŞTU... ANKARA'DA FENA DEPREM!.. Merkel'in Türkiye Ziyaretinin Asıl Nedeni! ŞOK!.. DARBE KOMİSYON'DAN AKIL ALMAZ KARAR! ŞOK!.. IĞDIR'DA KATLİAM GİBİ KAZA! Seçime Çeyrek Kala Büyük Şaşkınlık! AKP en tehlikeli örgütü açıkladı; bakın kimmiş!.. Anlaşma Tamam da İsrail'in Özür Dilediğini Duyan Var mı!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ak Saray Para Dağıtıldığını İtiraf Etti!