Genel
30 Eylül 2017 ( 1890 görüntülenme )

FLAŞ!.. "CÜBBELİ AKP'YE İSYAN ETTİ"

CÜBBELİ: YAV DÜNYADA HANGİ DEVLET BUNA İZİN VERİR

“Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Barzani’nin yayın kanalı Rudaw’ın Türk uydusu üzerinden yayın yapmasına müsaade eden AKP hükümetini eleştirdi.

Kuzey Irak’ta “Bağımsız Kürdistan” referandumu sonrasında, RTÜK toplanarak Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ı Türksat’ta çıkarmıştı. 

Rudaw’daki hava durumu sunumunda Türkiye’ye ait 22 şehrin, “Kürdistan’a ait”miş gibi gösterilmesine tepki gösteren Cübbeli Ahmet şunları söyledi:

RUDAW'IN TÜRKSAT'TA YAYINA NASIL İZİN VERDİNİZ

“Rudaw TV hala bizim Türksat’ta yayın yapıyordu biliyor musunuz? Daha yeni karar çıkıyor. Ben bunu çok zamandır biliyorum da diyeceğim, diyeceğim, diyemiyorum. 22 vilayet, bizim Adana, Maraş, Sivas dahil Barzani’nin haritasında. O haritayı gösteriyor. "

DÜNYADA BÖYLE BİR DEVLET VAR MI

"Yav Türkiye devletinin resmi uydu kanalında, kendi devletinin 22 vilayeti başka bir devlete geçiyor diye gösteren hava raporu sunmasına müsaade eden bir devlet daha dünyada var mıdır? Bize nasip oluyor. Ben şaşıyorum. Daha yeni toplanıyorlar. "

TÜRKMENLERE BİR KAPI BİLE YOK!

"Şimdi de bir öyle bir böyle. Şu anda bu Barzani durdurulmazsa… Şu anda iki kapı ona açık. Türkmenlere bir kapı bile yok. Daha birkaç ay uğraşacaklar da yeni kapı açacaklar Türkmenlere. Yav siz bunu daha önce görmüyor musunuz? Bağıra çağıra İsrail’i çağırdı.”

Kaynak: oda tv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ