Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas’ta yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu AKP'yi eleştirerek “Teşkilatlarında, belediyelerinde, bakanlıklarında metal yorgunluğu olduğunu kendileri söylediler. Doğru bir teşhiste bulundunuz ama bir eksiğiniz var. Bu sadece sizin teşkilatlarınızda, belediyelerinizde, bakanlıklarınızda değil; genel merkezinizde'' dedi.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında memleketi Sivas’a geldi. Karamollaoğlu kent meydanında partisince düzenlenen mitingde halkla hitap etti. Karamollaoğlu şöyle devam etti:

‘GELECEĞİMİZ TEHDİT ALTINDAYMIŞ GİBİ ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR’

“Bizim geleceğimiz, bekamız tehlike altındaymış gibi kanaat oluşturulmaya çalışılıyor. Biz bunun gerçekçi olmadığını söyledik. Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu tarihten bu zamana kadar dış güçlerin gözündedir, tehdidi altındadır. Elbette biz bunu biliriz ve buna karşı nasıl tedbir almamız gerektiğiniz de biliriz''

‘AKP’NİN GENEL MERKEZİNDE METAL YORGUNLUĞU VAR’

“Bugün ne yazık ki iktidarda bulunan arkadaşlarımız kendi bekalarını ülkenin bekasıymış gibi göstermeye kalkıyor. Bu doğru değildir. Bunları tekrar tekrar söyledik. Hatta kendileri de itiraf ettiler. Teşkilatlarında, belediyelerinde, bakanlıklarında metal yorgunluğu olduğunu kendileri söylediler. 

Biz de diyoruz ki doğru söylediniz. Doğru bir teşhiste bulundunuz ama bir eksiğiniz var. Bu sadece sizin teşkilatlarınızda, belediyelerinizde, bakanlıklarınızda değil; genel merkezinizde. AK Parti yoruldu, artık ülkenin problemlerine çözüm üretemiyor. Biz bunu dile getiriyoruz.”

‘NEDEN BİZE OY VERMESİNLER, HADİ ORDAN’

“Bugün bizi farklı şekillerde itham etmeye çalışıyorlar. Bizim derdimiz başka. Biz ortaya çıkarken, bu seçimler için ayağa kalkarken prensiplerimizi belirledik. Bütün belediye başkan adaylarımız bunları dile getiriyorlar. Herkes biliyor, siz de duydunuz. Biz bir ittifak içinde değiliz. Saadet Partisi olarak, Türkiye’nin dört bir yanında seçimlere tek başına giren tek partiyiz. ‘Biz seçime gireceğiz ama size başkaları oy vermesin’; hadi oradan”.

‘BİZ BÜTÜN SEÇMENLERİN OYUNA TALİBİZ’

“Sen onların oyuna talipsen ben de talibim. Ne demek yani başkaları oy vermesin? Biz bu ülkenin vatandaşı olan herkesin oyuna talibiz. Aynen AK Parti’nin, aynen MHP’nin, aynen CHP’nin, İYİ Parti’nin yaptığı gibi. Biz elbette bu ülkede yaşayan her insanın oyuna talibiz. Başka türlü iktidara mı gelinir? Size oy verdikleri zaman iyi, bize oy verdikleri zaman terörist. Bırakın şu mantığı Allah aşkına. Memlekete huzur böyle gelmez. Onun için biz başkayız, biz kucaklarız.” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ