Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul’daki seçim sonuçlarının kesinleşmesini bekliyor ve tek sayım yapılan ilçe Maltepe. Sayımın Pazartesi gününü bulması bekleniyor. CHP'li vekiller de bina önünde adeta nöbet tutuyor.

AKP’nin 31 Mart İstanbul sonuçlarına itirazının YSK tarafından karara sağlanması için İstanbul’daki sonuçlar bekleniyor. İstanbul’da sayımların sürdüğü tek yer ise Maltepe. Maltepe’deki Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde oy sayım işlemi sürüyor. Maltepe’de toplam bin 89 sandık var. Saat 16:30 itibariyle sandıkların 478’i sayıldı. Sayım işlemi 12 masada devam ediyor. Sayımın Pazartesi gününe kadar bitirilmesi planlanıyor.

SON DURUMA GÖRE İMAMOĞLU 13 940 OYLA ÖNDE

Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın 13 bin 940 oy önünde bulunuyor. Sayım işlemlerini takip eden CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal son durumla ilgili Sözcü’ye konuştu. Tanal şöyle konuştu;

‘HAKKI KÖTÜYE KULLANIYORLAR’ “1089 sandıktan 458'i sayıldı. Bu 458 sandıktan AKP lehine 355, CHP lehine 194 oy çıktı. Farkın kapatılması mümkün değil. Bu tamamen seçimin uzatılmasına yöneliktir. Yapılan itirazlar da kötü niyetlidir. Hakkın kötüye kullanılmasıdır. İtirazlar için takdir edersiniz ki Seçim Kanununun 112. Maddesi diyor ki gerekçeli olacak. Delillendireceksiniz. Sebeplerini bildireceksiniz ve somut olacak. Soyut itirazlarla bunu öne süremezsiniz. Ama bunların öne sürdükleri soyut itirazlar.” dedi.

Son duruma göre CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın 13 bin 940 oy önünde bulunuyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ