Politika
25 Ağustos 2019 ( 6996 görüntülenme )

Ne Şiş Yansın Ne Kebap: 'HATALIYDI AMA NE YAPALIM'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Davutoğlu’nun ‘Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz’ açıklamasıyla ilgili olarak ‘Çözüm süreci hataydı. . İnşallah geçmişte yapılan hatalardan ders alacağız ama geçmişe de takılıp kalmayacağız’ dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ HATAYDI


İznik ilçesinde Nilüfer Hatun İmarethanesi ziyaretinin ardından gazetecileri açıklamalarda bulunan Destici, çözüm sürecinin hatalı bir karar olduğunu, bunun yanlışlığını geçmişte de ifade ettiklerini söyledi. Fark edilir edilmez bu yanlıştan süratle dönüldüğünü belirten Destici, şöyle konuştu:

‘HATALI KARAR AMA GEÇMİŞE DE TAKILIP KALMAYALIM’

"Şu anda terörün tüm unsurlarına karşı topyekün bir mücadele var. Başarılı da gidiyor. İnşallah geçmişte yapılan hatalardan ders alacağız ama geçmişe de takılıp kalmayacağız. Geçmişin bedellerini bu millet ağır ödedi. Elbetteki oradaki yanışların, hataların suçu kimdeyse bunlar da topluma hem siyaseten hem hukuken hesabını verirler."

DAVUTOĞLU: ‘TERÖRLE MÜCADELE DEFTERİ AÇILIRSA ORTALIK KARIŞIR’ DEMİŞTİ

AKP'nin 18'inci kuruluş yıl dönümü programına davet edilmeyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP'nin yıl dönümü etkinlikleri sürerken Sakarya'da bir etkinlikte yaptığı konuşmada Erdoğan'a cevaben, ""Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” demişti.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ