Politika
28 Şubat 2020 ( 65 görüntülenme )

NATO'ya Çağrı!..

AK Parti Sözcüsü Çelik, " Bu saldırıdan sonra rejim tüm unsurlarıyla düşman unsur haline gelmiştir. Rejim unsurlar Türkiye Cumhuriyeti için artık düşman unsurdur. NATO’nun Türkiye’nin yanında olması gerekiyor. NATO’dan bundan sonra somut adımlar bekliyoruz" dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu saldırıyı hak ettiği şekilde cevaplandırdığını söyleyen Çelik, şunları kaydetti:

‘BEDELİ AĞIR OLACAK’
"Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye'de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Milletimizin başı sağolsun."

'ARTIK MÜLTECİLERİ TUTABİLECEK DURUMDA DEĞİLİZ'
AK Parti Sözcüsü Çelik, "Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz" ifadelerini kullandı.

‘SURİYE REJİMİ ARTIK DÜŞMANDIR’
Daha sonra CNN Türk canlı yayınında NATO'ya çağrı yapan Çelik, ''NATO’yu istişareye çağırıyoruz. Bu saldırıdan sonra rejim tüm unsurlarıyla düşman unsur haline gelmiştir. Rejim unsurlar Türkiye Cumhuriyeti için artık düşman unsurdur. Katil bir rejimin uluslararası topluma yaptığı bir saldırı olarak görüyoruz. Topyekün bir tepki gösterilmesi gerekiyor. Bu saldırı aynı zamanda NATO’ya da yapılmıştır. NATO’nun Türkiye’nin yanında olması gerekiyor. NATO’dan bundan sonra somut adımlar bekliyoruz'' açıklamasını yaptı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ