Reklamlar
Anasayfa » Haber
14 Eylül 2017 ( 718 görüntülenme )

FLAŞ!.. NATO'DAN GERİ ADIM!..

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Karar Türkiye'nin" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 almasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, “NATO üyeleri hangi ekipmanı alacaklarına kendileri karar verir” dedi.

KARAR TÜRKİYE'NİNDİR


Sputnik’e konuşan Stoltenberg, “Ne türden bir ekipmana edinecekleri her müttefikin kendi kararına bağlıdır. Bu Türkiye’nin ulusal kararıdır. NATO için önemli olan bizim farklı sistemlerimizin birlikte çalışması ve bizim ‘müşterek çalışma’ diye tanımladığımız şeydir. Bu sistemi NATO hava savunma sistemine entegre etmek bir talep gelmedi. Bu yüzden bu konu henüz masada değil” ifadelerini kullandı.

Stoltenberg, “NATO’da entegre hava savunma sistemimiz var. Fakat tabii ki ulusların entegre olmamış bağımsız sistemlere sahip olması mümkün. Ve Türkiye bu sistemi NATO hava savunma sistemine entegre etmek için bir talepte bulunmadı” yorumunu da yaptı.


Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURİYE'de DİKKAT ÇEKİCİ GELİŞME!.. Bahçeli'den İLGİNÇ FETÖ ÇIKIŞI! İzmir'de Polis Alarmda! Rusya'da BİR PATLAMA DAHA! THY'den Bayram Yolcularına ÖNEMLİ DUYURU!.. Twitter Kullanıcılarına Kötü Haber! BAŞHEKİME SİLAHLI SALDIRI! Bahar Nezlesinden Korunmanın 6 Kuralı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yıldırım'dan Erken Seçim Açıklaması!