Sağlık
15 Mayıs 2020 ( 1902 görüntülenme )

Nasıl Olacak 'Anlık Görüntü'

Konya’da tüm uyarılara rağmen toplu taşımada çekilen görüntüler ‘pes’ dedirtti. İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla oturan yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si kadar yolcu taşıması gereken tramvaylarda yoğunluk yaşandı. Seferleri düşürülen tramvaylarda yaşanan yoğunluktan dolayı vatandaşların sosyal mesafeye uymadıkları görüldü.

MESAFE YOK
Konya Büyükşehir Belediyesi corona virüsüne karşı alınan tedbirleri hiçe saydı. İçişleri Bakanlığı’nın corona virüsü tedbirleri kapsamında ‘şehir içi toplu taşıma araçları, oturan yolcu taşıma kapasitelerinin yüzde 50’si kadar yolcu taşıyacak' kararı almıştı. Karara rağmen Konya'dan gelen görüntüler bu kadarına da ‘pes’ dedirtti.

TRAMVAYLARDA YOĞUNLUK YAŞANDI

AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi corona virüsü salgınından dolayı toplu ulaşım kullanımının azalmasıyla tramvay seferlerini düşürdü. Seferlerin azaltılmasıyla birlikte Alaaddin ve Kampüs durakları arası sefer düzenleyen tramvaylarda yoğunluk yaşandı. 
Tramvay içerisinde oturacak yer dahi bulunmazken ayakta yolculuk yapan vatandaşların ise yoğunluktan dolayı sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

BAŞKAN 'GÖRÜNTÜLER ANLIK'

Konuya ilişkin AKP'li Büyükşehir Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Belediyemize ait toplu ulaşım araçlarımızda doluluk oranı otobüslerde yüzde 50, tramvaylarda ise yüzde 15 oranındadır. Bugün çekilen görüntüler ise anlık bir görüntü olup, müdahele edilerek, ek seferler düzenlenmiştir.” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ