Politika
29 Haziran 2020 ( 3713 görüntülenme )

Muş'tan Haber 'Ayar Yok'

İthalatta 400'ün üzerinde ürün için getirilen ek gümrük vergisini içeren İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası sonrası Resmi Gazete'de yayımlandı.

VERGİ ÜSTÜNE VERGİ
Muharrem İnce de 400 ürene ek gümrük vergisi gelmesini "400 ürüne ek gümrük vergisi gelmiş. İneğe merada otlama vergisi, benim gibi saçı olmayanlara peruk vergisi, çocuklara oyun konsolu vergisi, radyolu duşakabine TRT vergisi, sigara tiryakilerine günah vergisi. Say say bitmez, Hamzaların, Ebubekirlerin ilave maaşları için para lazım" diyerek eleştirdi.

AKP’DEN TEPKİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, İnce’nin bu paylaşımına ‘Külliyenh yalan, zam yok yerli sanayiyi destekleme var’ diyerek yalanladı. Muş’un ifadesi şöyle;

‘ZAM YOK DESTEKLEME VAR’

“Külliyen yalan! Zam yok! Yerli sanayiyi destekleme var. Yerli üretime, ithale karşı vergi avantajı sağlanıyor. Bırakın bu ucuz şovları! "Ben de buradayım, beni unutmayın" demek için popülizm hastalığına tutulmak bu olsa gerek..”

Daha sonra ince Muharrem İnce, AKP'li Mehmet Muş'a Ekonominin başındaki Damat Beral Albayrak göndermeli şu sözlerle yanıt verdi:

‘DAMAT MI YAZDIRDI BU TVİTİ’
"Zam yokmuş, ne var güncelleme mi?Damat mı yazdırdı bu tweeti? 18 yılda sizden önceki 79 yılda yapılan toplam ithalatın 5 Katı ithalat yapmışsın, paramız var ithal ediyoruz demişsin, tulumbada su bitince yüklen gümrük vergisine. Yerli üretime destek 18 yıl sonra mı aklına geldi?"

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ