Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, hakem heyetinin aldığı memur maaşı zammı kararına tepki gösterdi. Çay fiyatlarına yüzde 30 zam yapılmasına rağmen memur maaşlarına yüzde 4 zam yapıldığına dikkat çeken Muratoğlu, “Zira isteseler de maaşlara zam yapamazlar! Kasada para kalmadı. Son kalan da kendilerine yetecek kadar… ” dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Memura yüzde 4+4 çaya yüzde 30 zam” başlıklı yazısı şöyle:

‘İKİ PERDELİK SENARYO’


“Karşılanmazsa çok kötü olacağını, fena yapacaklarını, gönül koyacaklarını falan sayıklar. Devlet cücük kadar teklif eder. Sendika isyan bayrağını çeker. Birinci perde biter. İkinci perdede sözde bir çekişme! Aslında cilveleşme… Ne devletin, ne sendikanın istediği olur. Hakem heyetine gidilir. Halbuki zam oranları çoktan belirlenmiştir. Bu sayede kimse tepki çekmeyecektir.

‘KASADA PARA KALMA DI,KALAN DA ANCA ONLARA YETİYOR’


“Verilen zam enflasyonun altında kalacağı için enflasyon kadar zam yapılacak. O da inananı olmayan İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon! Hani bir türlü artmayan, devamlı sezon sonu indiriminde olan… Zira isteseler de maaşlara zam yapamazlar! Kasada para kalmadı. Son kalan da kendilerine yetecek kadar… Daha Van Gölü kıyısına 1071 metrekare Ahlat Köşkü'nün inşaatına başlayacaklar!"

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ