Politika
05 Ekim 2017 ( 2775 görüntülenme )

MURAT İDE GÖKÇEK'İ YAZDI... ANKARA DUMAN!..

MURAT İDE: BU DİZİ TUTAR, ÇEKİRDEKLERİNİ HAZIRLAYIN!

Yeniçağ yazarı Murat İde, Melih Gökçek hakkında çok çarpıcı açıklamada bulundu.

"15 milyonluk İstanbul'da bir günde biten işin, 4 milyonluk Ankara'da uzadıkça uzaması bana dedirtiyor ki:-Çekirdekleri hazırlayın.. Bu dizi tutar.." diyen İDE, MelihGökçek'in elinde kozlar bulunduğunu ileri sürdü.

İşte Murat İDE'nin açıklaması:

"BU İŞ UZUYORSA MUTLAKA BİR NEDENİ VAR"

"Malumunuz bu aralar Melih Gökçek'in istifası istendi mi istenecek mi, edecek mi etmeyecek mi soruları havada uçuşuyor..İstanbul gibi, Ankara'nın üç katı bir kentin başkanı ile ilgili mevzu sabah başlayıp akşam bittiyse.. Ve Ankara mevzusu Tayyip Erdoğan'ın örtülü mesajına rağmen hâlâ sakız gibi uzuyorsa, bunun bir nedeni vardır.."

"GÖKÇEK'İN KULAĞI DELİK"

"Şudur ya da budur diyemem.. Bu örnekten hareketle derim ki, Melih Gökçek'i yabana atmayın..Ankara'da sıradan bir evdeki sohbetin sabah ulaştığı bir Melih Gökçek'ten bahsediyoruz.. O sıradan evdeki sohbeti 24 saat geçmeden duyup "ön alabilen" bir Melih Gökçek'i istifaya zorlamak kolay iş değil.. Zira, kim bilir, hangi mekanlardaki hangi konuşmalardan, pazarlıklardan, organizasyonlardan haberdardır.. Ve bunlar bir siyasetçinin bagajındaki en kıymetli silahlar.."

"YA PAZARLIK YA DA DİŞ GEÇİREMİYORLAR"

"Ben silahların henüz çekilmediği kanaatindeyim.. Çekilse, ilk mermiden sonra Türkiye'de yer yerinden oynar, eminim..Hatırlayın Bülent Arınç'ın sözlerini; "Ankara'yı parsel parsel sattı.."Kime? Cemaate.. İddia buydu.. Dolayısıyla, Erdoğan'ın, varsa bir kararı, "Metal yorgunluğu" ile perdeleyip, bu iş birliğinin biletini kesecektir..Ama mevzu bu kadar uzadıysa, tekraren belirtmek isterim ki, ortada ya bir diş geçirememe ya da bir pazarlık var.."

"NEDEN DİŞ GEÇİREMİYORLAR"

"Pazarlık, 23 yıllık başkanlık döneminin ameliyat masasına alınmayacağına dair garanti olabilir.. Diş geçirememe de Melih Bey'in "Bagajındaki" malzemeler olabilir..Zamanla sonucu göreceğiz.. Ama 15 milyonluk İstanbul'da bir günde biten işin, 4 milyonluk Ankara'da uzadıkça uzaması bana dedirtiyor ki:-Çekirdekleri hazırlayın.. Bu dizi tutar.."

Kaynak: Murat İDE/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ