Politika
19 Ağustos 2018 ( 930 görüntülenme )

İnce konuştu... Ahmet Hakan yazdı... 'İŞTE BU OLMAZ'

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın eleştirilerini yanıtladı. Hakan, Muharrem İnce 'yi, "Milli Mücadele’yi CHP’ye mal etmesi" ve 'Erdoğan’ı Yahudi Cesaret Ödülü alması üzerinden eleştirmesini' yanlış bulduğunu söylemişti.


İnce'nin telefonla kendisini aradığını belirten Hakan, eleştirilerine verdiği yanıtlara bugünkü köşesinde yer verdi. İnce'nin açıklamaları şöyle;

'HATALAR CHP'YE YÜKLENİYOR, İŞTE BU OLMAZ'

“Cumhuriyet’in ilk döneminin bazı hatalarını ve günahlarını hiç kimseyle paylaştırmadan tamamen CHP’nin üzerine yıkıyorsunuz... Ama sıra Milli Mücadele’ye geldiğinde ‘Hayır, CHP yapmadı, bütün millet yaptı’ diyorsunuz... Yani hata söz konusu olduğunda yükle CHP’ye... Milli Mücadele gibi onurlu bir iş söz konusu olduğunda al CHP’nin elinden... Bu olmaz”.

İnce, “Yahudi Cesaret Madalyası” ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

'İKİ YÜZLÜ POLİTİKA'

“Benim maksadım yönetimin İsrail politikaları konusunda sergilediği ikiyüzlü tavrı anlatmaktı. Yahudi Cesaret Ödülü üzerinden yaptığım eleştiri yanlış olmuştur. Özür dilerim. Türkiye’de yaşayan Yahudi vatandaşlarımızın üzülmesini asla istemem. Irkçılık da benim defterimde yazmaz”.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ