Reklamlar
Anasayfa » Haber
06 Eylül 2017 ( 224 görüntülenme )

MUĞLA'DA YANGIN!.. TEHLİKE BÜYÜYOR...

Kontrol altına alınamıyor!.. 40 ev yandı

MUĞLA'nın kırsal Zeytinköy Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yerleşim yerlerine doğru ilerleyen alevlere, havadan ve karadan müdahele sürüyor.


Muğla'nın Menteşe ilçesinin kırsal Dağpınar Mahallesi Zeytinköy Mahallesi'ndeki ormanlık alandan bugün saat 14.00 sıralarında, alevler yükselmeye başladı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. 


Bölgeye 4 amfibik uçak, 7 söndürme helikopteri, 37 arazöz, 2 dozer sevk edildi. Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerlerken tedbir amacıyla Zeykinköy Mahallesi'ndeki evler ve hayvan damları boşaltılmaya başlandı. Alevlere havadan ve karadan müdahale sürerken, köylüler de söndürme çalışmalarına kazma küreklerle destek veriyor.

ALEVLER MAHALLEYİ SARDI

Muğla'nın kırsal Zeytinköy Mahallesi'ndeki ormanlık alanda saat 14.45 sıralarında çıktığı belirtilen orman yangını, kısa sürede yerleşim yerine ulaştı. Havadan 11 helikopter ve 4 uçak, karadan da 73 arazöz ve 4 dozer ile müdühale edilen yangın, rüzgar nedeniyle henüz kontrol altına alınamadı. Yangında boşaltılan Zeytinköy Mahallesi'ndeki yaklaşık 40 evin yanarak zarar gördüğü öğrenildi.

Zeytinköy Mahallesi Muhtarı Güngör Uzun, 136 hane, 256 nüfuslu mahallerinin tehdit altında olduğunu belirtip, "Ormanın ortasındayız. Havadan destek bekliyoruz. Dumandan etkilenip hastaneye götürülenler var" dedi. 

Rüzgarın kuvvetli esmesi ve sık sık yön değiştirmesi nedeniyle söndürme çalışmalarında güçlük yaşanırken, mahalledeki 30 evin tahliye edildiği, diğer evlerinde tahliye edilmesine devam edildiği bildirildi. Çam ağaçları ile kaplı ormanlık alandaki kovanlarda bulunan binlerce arı da telef oldu.
Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'DEN KIBRIS İÇİN SERT ÇIKIŞ! ULUSLARARASI KRİZ GRUBU'NDAN ABD'YE ŞOK RAPOR!.. FLAŞ!.. TRABZON'DAN GELDİ... KATO'DA BAYRAK AÇTI!.. Yurt Yangını Faciasında ŞOK Gelişme! 1 MİLYON HESAP SATIŞA ÇIKTI! ŞOK! GENELKURMAY'DA GÖREVLİ ALBAY'DAN KAN DONDURUCU İDDİA! THY OFİSİNE SALDIRI! Karadeniz Bölge Komutanı'na GÖZALTI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TSK'da Subay Sayısında Büyük Azalma!