Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Haziran 2017 ( 3207 görüntülenme )

OLACAK İŞ DEĞİL... Muğla'da AĞIR SKANDAL!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Güvercinlik Turizm Merkezi olarak belirlediği ormanlık alan, 2006’da turistik tesis yapılması amacıyla 3 ayrı şirkete tahsis edilmişti.

Hemen ardından, bölgede, 15 Temmuz 2007 tarihinde, 3 ayrı noktada birden çıkan yangında koruma altındaki ‘Halep Çamları’ da dahil 238 hektarlık orman kül olmuştu.


10 yıl önceki büyük yangın çok tartışılmış, ormanın turistik tesisi için yakıldığı iddiaları günlerce konuşulmuştu.

Yangının ardından dönemin Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, "Ormanlık alanlar ve imar yerleri belli. Kesinlikle iddia ediyorum ki yanan yerler ne 2B kapsamında olacak ne de imara açılacak. Temizleyerek yeşillendireceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

İbrahim Aydın şimdiyse AKP’nin Antalya Milletvekili... Peki dediği gibi oldu mu? Sözler tutuldu mu?  Sorunun cevabı: Hayır!

Bölge ağaçlandırılmadığı gibi bir de inşaatlar yükselmeye başladı bir bir..

GÜVERCİNLİK'TE SON DURUM

Güvercinlik 2007’de o yangın öncesinde yemyeşildi.. 

İşte Güvercinlik'in 2007 yılındaki yangın öncesi hali ve 2017'deki son hali...


guvercinlik-full.jpg


Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Evleneceklere Müjde! Devlet Desteği Geliyor! Erdoğan'ın Hedefi Belli Oldu Akademisyen Bildirisi İçin Şok Sözler Rusya Ağzındaki Baklayı Sonunda Çıkardı! Vay be!.. Fuat Avni "Gidecek" dedi... O DA GİTTİ!.. İşte Yeni Maaşlar! Ahmet Hakan'dan Niran Ünsal'a Açık Mektup FLAŞ!.. AKŞENER'DEN BÜYÜK SİNYAL!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Büyük Algı Operasyonu