Eğitim
28 Haziran 2018 ( 8809 görüntülenme )

MÜFTÜ'DEN KADINLARA ŞAŞIRTICI UYARI!

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can'ın kadınlar hakkındaki açıklamaları tepki çekti. Can, "Bayanlar denize girerken, vücutlarını başka bayanlar görmemeli" dedi.

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, kadın ile erkeğin Allah'a karşı birtakım sorumlulukları olduğunu söyledi. Hesabın Allah'a verileceğinin bilinmesi gerektiğini kaydeden Can;

“KADININ ÖRTÜNMESİ ALLAH’IN EMRİDİR”

"Gerek erkekte gerek mümin kadında Kur'an'da ortaya konan, Efendi'mizin hanımlarından gördüğümüz şudur. Kadının, vücut hatları belli olmayacak şekilde örtülmesi Allah’ın emridir. Hadislerle bunlar sabittir. Bizler imtihan dünyasındayız. Bizler bu kadar ayet ve hadis varken bunları bir kenara bırakıp, aykırı bir şekilde gerek bu denize girmekte olur gerek normal hayatta olur. 


Bunların çiğnenmesi, Allah’ın rızasına aykırıdır. Bunu kardeşlerim bilsinler" diye konuştu. Canıgönülden bir yere gidip, denize giremediğini kaydeden İl Müftüsü Can, şunları söyledi:

“KADINLAR TESETTÜRE BÜRÜNMELİ”

"Şu anda ben 49 yaşındayım. Ben canıgönülden bir yere gidip de denize giremedim. Aynı martılar gibi kayaların üzerinden denize atlıyorum. Kimsenin olmadığı yerleri arıyorum. Niye? Çünkü o haliyle bizim karşı karşıya kalmamız bizim Rabb'imizin rızasına aykırı. O yüzden imtihan dünyasındayız. Bayanlara özel belli yerler olur. 

Yine aynı şekilde bayan da olsa bir bayan giyim kuşamına dikkat edecek. Vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmesi lazım. O tesettüre bürünmesi lazım bayan da olsa. Bayanlara mahsus olan yerlerde girebilirler, sıkıntı yok. Dedim ya tesettüre bürünecekler."

ÖNCESİ

Geçtiğimiz günlerde “BitCoin” ve “OneCoin” gibi sanal ve dijital para ticaretlerini değerlendiren ve vatandaşları uyaran İl Müftüsü Rüstem Can, “Bu tür sanal ve dijital para birimlerini kullanmak, bunların ticaretini yapmak haramdır”. demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ