MSB'den yapılan açıklamada, "Rasulayn'ın güneydoğusunda arama/tarama/keşif/emniyet faaliyeti sırasında Rejim unsuru olduğunu iddia eden 18 kişi sağ ele geçirilmiştir" denildi.

‘SURİYE ORDUSUNDAN 18 ASKER’ İDDİASI
MSB'den yapılan açıklamada, "Rasulayn'ın güneydoğusunda arama/tarama/keşif/emniyet faaliyeti sırasında Rejim unsuru olduğunu iddia eden 18 kişi sağ ele geçirilmiştir" denildi.

RUSYA: YPG’NİN ÇEKİLMESİ TAMAMLANDI, ARTIK BİZ GELDİK

Öte yanda, Rusya Savunma Bakanlığı "Suriye'nin kuzeyindeki Kürt güçlerinin çekilmesi planlanandan daha erken tamamlandı" dedi. Ermenistan ziyareti sırasında açıklamada bulunan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Güvenlik koridoru oluşturulacak bölgeden silahlı güçlerin çıkarılması, planlanandan önce tamamlandı. Bu bölgeye Suriye sınır muhafızları ile Rus askeri polisi girdi” dedi.

SÜRE 18.00’DE DOLDU

Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik olarak başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nın sonucunda önce ABD ile 120 saat ardından da Rusya ile 150 saat olmak üzere iki anlaşmaya vardı. Anlaşmalara göre Suriye’nin kuzeyinde bulunan terör örgütü YPG unsurları Türkiye’nin sınırlarını çizdiği güvenli bölgeden çıkarak ülkenin güneyine doğru çekilecekti.

SOÇİ MUTABAKATI

Rusya ile Soçi'de varılan mutabakat gereği Suriye'nin kuzeyindeki YPG'li teröristlerin 150 saat içinde bölgeden ayrılması kararlaştırılmıştı. YPG'ye Suriye'nin kuzeyindeki bölgelerden çekilmesi için verilen 150 saatlik süre akşam saat 18:00 itibarıyla sona erdi.

RUSYA: YPG’NİN ÇEKİLMESİ TAMAMLANDI, ASKERLERİMİZ BÖLGEYE GİRDİ

Ermenistan ziyareti sırasında açıklamada bulunan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Güvenlik koridoru oluşturulacak bölgeden silahlı güçlerin çıkarılması, planlanandan önce tamamlandı. Bu bölgeye Suriye sınır muhafızları ile Rus askeri polisi girdi” dedi.

Kaynak: Sözcü/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ