Güvenlik
15 Mayıs 2017 ( 35776 görüntülenme )

MİLYONLARCA SÜRÜCÜYÜ İLGİLENDİREN ÖNEMLİ KARAR!..

1. STANDART DIŞI PLAKA YASAK

2.  GECE TARIM İŞÇİSİ TAŞIMAK YASAK

3. KAZALARDAN %88.8 SÜRÜCÜ KUSURLU, DİKKAT

Karayolu Trafik Güvenliği Kurulu, Trafik Hizmetleri Başkanı ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz başkanlığında Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen binasında toplandı.

"Standart dışı plakalar muayeneden geçemeyecek"
Yeni yöntem ve stratejilerle çok güzel uygulamalara imza atıldığını vurgulayan Mehmet Akdeniz, talepleri üzerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından "Araç Muayenesi Sonucu Belirlenen Eksikliklere İlişkin Kusur Grupları Yönergesi"nin yayımlandığını, bu kapsamda 3 Temmuz 2017'den sonra standart dışı plakalı hiçbir aracın muayeneden geçemeyeceğini vurguladı.

"Tarım işçilerini taşıyan araçlara saat sınırlaması"

Başbakanlık tarafından yayımlanan genelgeyle, tarım işçilerini taşıyan araçların 24.00-06.00 saatleri arasında yolculuk yapmasının yasaklandığını hatırlatan Akdeniz, konuyla ilgili tüm trafik birimlerinin uyarıldığını kaydetti.

"Kazaların yüzde 88,7'si sürücü kusurundan kaynaklanıyor"

"Kazaların yüzde 88,7'si sürücü kusurundan kaynaklanmaktadır. Sürücülerimizin trafik kurallarına ve özellikle hız kurallarına uymasını sağlamak zorundayız." diyen Akdeniz, bu konuda sürücüleri eğitmek ve duyarlı hale getirmenin görevleri olduğunu aktardı. Akdeniz, bunun için Milli Eğitim Bakanlığından da sürücü kurslarının daha sıkı denetlenmesini talep ettiklerini dile getirdi.

Kaynak: AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ