Reklamlar
Anasayfa » Haber
18 Haziran 2017 ( 2506 görüntülenme )

MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NDAN İNANILMAZ AÇIKLAMA!..

IŞIK: S 400'LERE ACİL İHTİYACIMIZ VAR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, S-400 hava savunma sistemiyle ilgili Rusya'yla son teknik değerlendirmelerin yapıldığını ifade etti. 

Bakan Işık, bundan sonra artık siyasi karar noktasına gelineceğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Işık, TBMM'de bir grup gazeteciyle sohbetinde gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'TEKNİK DEĞERLENDİRMELER KISA SÜREDE BİTER'

Türkiye ile Rusya arasında S-400 füze savunma sistemine ilişkin görüşmeler konusundaki soruları da yanıtlayan Işık, "Rusya ile ilgili son değerlendirmeler yapılıyor. Teknik değerlendirmeler. Bu teknik değerlendirmeler kısa sürede biter. Ondan sonra artık siyasi karar noktasına gelinir" dedi.

'HERKESLE GÖRÜŞECEĞİZ"


Türkiye olarak asıl hedeflerinin kendi sistemlerini geliştirmek olduğunu vurgulayan Bakan Işık, şöyle konuştu: 

"Bununla ilgili programı da başlattık. Hem Ar-Ge olacak hem de geliştirme, yani hem araştırma hem geliştirme. Burada mesela Batılı şirketler bizimle işbirliği yapmak istiyorlar. Biz de ona açığız. Pazartesi günü ben Paris'te olacağım, uzay ve havacılık fuarında olacağım. Orada da görüşeceğim firmalar olacak. Birlikte proje yapma imkanımız da var, bizim kendi projemizle onların birikiminden yararlanma imkanımız da var. Hangisi işimize gelirse, onu değerlendireceğiz."

'S-400'LER ACİL İHTİYACIMIZ'

Bakan Işık, Türkiye'nin kendi sistemini geliştirme projesinin S-400'le ilgili görüşmeleri nasıl etkileyeceğinin sorusu üzerine de, "S-400'ler bizim acil ihtiyacımız" dedi. 

Görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Işık, "Teknik çalışmada son noktaya geldik" diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dev Proje Askıya Alındı ! SEÇİM BİTTİ... İŞTE İRAN'IN YENİ CUMHURBAŞKANI... AĞIR KRİZ!..RUSYA'DAN ABD'YE TEHLİKELİ ÇIKIŞ!.. Alman Ordusuna Ait Askeri Helikopter Düştü! İŞSİZLİK ORANLARI AÇIKLANDI! AKP'nin anketçisinden Saray'a kötü haber METEOROLOJİ'den SICAK UYARI!.. FLAŞ!.. Katar Savunma Bakanı YOLDA!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden EŞ ZAMANLI OPERASYON AÇIKLAMASI!..