Genel
24 Temmuz 2018 ( 993 görüntülenme )

BAKAN HULUSİ AKAR'DAN İLK MESAJ!

Milli Savunma Bakanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, göreve başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.


'MÜCADELEYE DEVAM'

Milli Savunma Bakanı Akar, göreve başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, FETÖ başta olmak üzere PKK, KCK, PYD, YPG ve IŞİD gibi terör örgütleriyle mücadelenin aralıksız devam edeceğini bildirdi. Tarihi bir dönemde üstlendiği bu görevi icra edecek olmanın onur ve heyecanını yaşadığını ifade eden Akar, şunları kaydetti:

'GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ'

"Gerek küresel gerek bölgesel düzeyde siyasi, askeri ve ekonomik alanda önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde, kilit bir jeo-stratejik konuma sahip olan ülkemizin güvenlik ve savunma alanında geleceğini inşa etmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte gece-gündüz demeden artan bir azim ve gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Görevini, anayasa çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda şeffaf bir şekilde ciddiyet ve samimiyetle, proje esaslı olarak yerine getirmeye çalışacağını vurgulayan Akar, şöyle devam etti:

'HEDEFİMİZ TSK'NIN ETKİNLİĞİNİN ARTIRILMASI OLACAK'

"Bu faaliyetlerimizin icrasında 'ihtiyaçlarımızın sonsuz fakat kaynaklarımızın sınırlı olduğu' bilinciyle israf ve gösterişten uzak, direkt maksat diyerek hedefimize, yani sonuca odaklanacağız. Çalışmalarımızda hedefimiz, kendisine verilen görevleri büyük bir başarı ve fedakarlıkla yerine getiren ve her yönüyle milli bir ordu olan ve asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinliğinin, caydırıcılığının ve saygınlığının artırılması olacaktır."

'GÜCÜMÜZ ARTACAK'

"Devletin bütün kurum ve kuruluşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerine de sızarak ülkemize, milletimize ve demokrasimize kasteden FETÖ başta olmak üzere PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aralıksız devam edecektir. Kurum ve kuruluşlarımız, FETÖ'nün hain mensuplarından temizlendikçe gücümüzün her geçen gün daha da arttığı görülmektedir, görülecektir".

'YETKİLER KULLANILACAK'

"Milli Savunma Stratejisi ışığında, terörle mücadele başta olmak üzere her türlü risk, tehdit ve tehlikeye karşı ülkemizin bütünlük ve güvenliğini, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığını sağlamaya yönelik tüm görevlerin icrasında yasalarla tanınan her türlü imkan ve yetki, muhakemeye dayalı cesaretle yerinde ve zamanında kullanılacaktır".

Akar, Türkiye'nin yürüttüğü yurt içi ve yurt dışı çalışmalara değinerek, şu ifadeleri kullandı:

"DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE VE ORDU"

"Yedi iklim, üç kıtada at koşturan barışı, istikrarı, güvenliği sağlayan atalarımızdan bizlere miras kalan milli, manevi ve mesleki değerlerimizden aldığımız güç ile milli ve yerli savunma sanayimizin de desteğiyle aziz milletimize hizmet etmeyi sürdürürken, daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir ordu olma yolunda kararlılık ve fedakarlıkla, bir ve beraber olarak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum".

'GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'

"Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bayraklaşan vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve tüm mensuplarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum". 

Bakanlığımızın ve Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde fedakarlık, feragat ve cesaretle görev yapan silah ve mesai arkadaşlarıma, bugünkü üstün seviyeye gelmemizde emeği geçen tüm mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum".

Kaynak: MSB

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ