Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Temmuz 2017 ( 1537 görüntülenme )

ÖĞRENCİ VELİLERİNİN DİKKATİNE...

RUHSATI OLMAYAN EĞİTİM KURUMLARINA ÇOCUKLARINIZI GÖNDERMEYİN

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan denetimler sonucunda, 22 ilde, kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan eğitim veren kurumlar, toplam 3 milyon 642 bin 835 lira idari para cezası kesilerek kapatıldı.

AA muhabirinin MEB yetkililerinden edindiği bilgiye göre, denetim elemanlarınca, bu yılın başından itibaren 81 il genelinde merdiven altı olarak da tabir edilen, bakanlıktan ruhsat almadan izinsiz eğitim faaliyeti yürüten kurumlara ilişkin çalışma yürütüldü.

"Eğitim merkezi", "eğitim danışmanlığı", "eğitim rehberliği", "kariyer rehberliği", "eğitim koçluğu", "ödev merkezi" gibi adlar altında veya herhangi bir ad belirtilmeden eğitim faaliyetinde bulunan yerlere, 2017 Ocak ayından bu yana toplam 3 milyon 642 bin 835 lira idari para cezası verildi.

En çok idari para cezası kesen valilikler arasında ilk sırada 2 milyon 39 bin 962 lira ile İstanbul Valiliği, ikinci sırada ise 403 bin 110 lira ile Van Valiliği yer aldı.

VELİLER ÇOK DİKKATLİ OLMALI!

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, izinsiz eğitim veren yerlere ilişkin velilere uyarılarda bulunarak:

"Velilerin dikkatli olmaları, izinsiz faaliyet gösteren eğitim kurumların önüne geçmek açısından önemli. Veliler, bir kurumun bakanlıktan izni olup olmadığını Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinden sorgulayarak olası mağduriyetlerin önüne geçebilecekler." diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'DEN ŞOK SOYKIRIM KARARI!.. ABD'DEN DÜNYAYI İLGİLENDİREN HAMLE! Emlak Vergisinde Yeni Düzenleme! Barzani'den TİLKİ AYAĞI!.. FLAŞ!.. METEOROLOJİ'DEN GÜZEL HABER... İstanbul'da Güvenlik Zirvesi! ERDOĞAN AÇIKLADI!.. MİLLET ŞOKTA! AKP’li Başkan Yardımcısı Öldürüldü!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Paris Havalimanında Bomba İhbarı!