Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2391 görüntülenme )

Milli Eğitim'de Tam Bir Skandal!

Lise öğrencilerine şeriat sınavı!
Lise öğrencileri yarın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle “şeriat” sınavına girecek.

Anadolu Gençlik Vakfı’nın (AGD) “Liseli Gençler Efendimizin İzinde” adıyla Türkiye genelinde düzenlediği sınav, yarın yapılacak. 120 dakikalık, 90 sorudan oluşan test biçimindeki sınava katılmak isteyenler derneğe başvurularını yaptı. Sınavın tek kaynak kitabı, 3 lira karşılığında öğrencilere verilen İbrahim Cücük’ün “Ayet ve Hadislerle Peygamberimiz.”

Kitapta, şeriat propagandası ve cihat çağrısı yapılıyor.
Tam altın hediye
Siyer-i Nebi Yarışması adı altında düzenlenen sınav, saat 11.00’de. Sınavda başarılı olan öğrencilere 3 tam altından 10 tam altına kadar değişen ödüller de belirlendi. Öğrencilere ayrıca ilçelerde de AGD şubeleri tarafından ödül verileceği duyuruldu. Ancak ödüllerin neler olduğunu öğrenmeleri için gençler AGD şubelerine davet ediliyor.

Yarışmanın “Erkekler” ve “Bayanlar” düzeniyle “harem- selamlık” olarak ayrı ayrı sınıflarda düzenleneceğinin duyurulduğu internet sitesinde yarışmanın amacı şöyle belirtiliyor:
“...Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir...”

Kaynak kitaptaki bazı bölümler şöyle:

* Hırsızlık eden erkekle hırsızlık eden kadının o kazandıklarına bir karşılık ve Allah tarafından (insanlara) ibret verici bir ceza olmak üzere ellerini kesin.

* ...İşin (dinin) başı islam (kalbin teslimiyeti, tasdik; bedenin teslimiyeti tatbik ve tatbikin direği namaz, zirvesi cihaddır.
* ...Cihad, gayret demektir. Batılı iptal edip İslam’ı ispat ve tesbit etme gayretidir... İslam’ın ölmesi kıyametin kopması demektir.
* .. Nitekim öldürmek, İslam’a savaş açmış bir gücün öldürülmesi olursa iyidir. Öldürmemenin sonunda bir kimse ve ona bağlı insanlar İslam’a girecek ise herhalde öldürmemek daha iyidir.

Kaynak: Cumhuriyet
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'lı Teröristler Birliğe Saldırdı! İŞSİZLİK MAAŞINDA REKOR!.. Almanya'daki Türklere Çifte Vatandaşlık ŞOKU! İmralı Hakkında Korkunç İddia! Tayyip'e Verilmeyen Meydan İçin Yeni Karar Akşener, 2015’in Son Bombasını Patlattı Şok İddia! Hükümet YUNAN'a Gözyumdu! ŞOK! ABD'DEN AKIL ALMAZ UYARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BÜYÜK IŞİD OPERASYONUNDAN ŞOK KARAR!