Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Nisan 2017 ( 410 görüntülenme )

Milletvekili Okutan'dan HÜKÜMETE AĞIR UYARI!..

OKUTAN: DEVLETİN BEKASI TEHLİKEDE

Isparta Milletvekili Nuri Okutan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 

YSK'nın aldığı kararı değerlendiren Okutan, YSK üyelerini istifaya çağırdı ve devletin bekasının tehlikeye girdiğini söyledi.

İşte Okutan'ın açıklamaları:

"DEVLETİN BEKASI TEHLİKEDE"

"Biz artık ‘evet’te ‘hayır’da değiliz. İş daha da öteye gitmiştir, devletin bekası meselesi haline gelmiştir. Bunun farkında değil insanlar. Şu anda ‘evet’ çıkmıştır, iktidar kurtulmuştur diyelim. Ama devletin kurtulması, devletin bekası risk altına alınmıştır." 

"YSK İSTİFA ETSİN"

"Biz mahkemelere de güvenmeyeceksek, tuzla kokacaksa ne yapacağız, nereye gideceğiz, kime güveneceğiz? Sorun budur. Sistem sorunu haline gelmiştir. Dolayısıyla bu seçim kurulu hiç olmazsa şimdi istifa etsin, yerine yeni kurul üyeleri atanır. Dolayısıyla güven tazelenir. Bizim aradığımız, yöneldiğimiz sistem budur. 

Biz spor taraftarı falan değiliz. Bunun da bu kadar basit ele alınmasını da doğru bulmuyoruz. Bu skor, ‘evet-hayır’ kazandı, kaybetti yaklaşımı da doğru değildir.
Nuri Okutan: Devlet bekası tehlikeye girmiştir
Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan "BEDELLİ" AÇIKLAMASI! Yeni Çalışma Dönemi Geliyor! İhracatta Sert Düşüş Yeni kimliklerin dağıtım tarihi belli oldu Başbakan Yıldırım ile Bahçeli Çankaya’da görüştü! VERGİ CEZALARINA İLİŞKİN O KANUN ÇIKTI Kuzey Kore: Hidrojen Bombası Patlattık Zerrab Onları Götürmüş!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AB Konseyi Başkanı Telaşa Düştü!