Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2366 görüntülenme )

Mide Rahatsızlığına Bitkisel Çözüm...

İşte faydalı besinler...
Karnınız sürekli şişkin mi görünüyor? İşte gaz şikayetine iyi gelen yiyecekler…
Yüzde 85 oranında su içeren ananas , ayrıca içindeki bromelain denilen enzim aracılığıyla, protein üretiyor, hazmı kolaylaştırıyor ve bazı mide rahatsızlıklarına karşı doğal bir ilaç işlevi görüyor.

Besin değeri düşük olsa da, salatalık, doğal bir idrar söktürücü olarak, idrar seviyesini artırıyor ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Salatalık, ayrıca, kükürt ve silikon bakımından zengin ve ürik asitin böbreklerden atılmasında da etkili. Düşük sodyum ve kalori miktarıyla da, diyetlerin ayrılmaz bir parçası.

Maydanoz gaz şikayetine iyi gelen bir sebzedir. Sizde şişkinliğe neden olan besinleri pişirirken maydanoz eklerseniz bu etkiden kurtulabilirsiniz.

Antienflamatuvar özellik gösteren zencefil, mide bulantısı ve şişkinliğe iyi gelir. Antik Yunanlılar sindirime yardımcı olduğu gerekçesiyle yemeklerden sonra zencefil yerdi. En hızlı etkiyi görmeniz için taze tüketmenizi öneririz.

Rezene, sindirim sistemindeki kasları yumuşatır ve gazın sıkışıp kalmasını önler. Yemek pişirirken üzerine serpebilir veya çayınıza katarak tüketebilirsiniz.

Biberiye gaz şikayetine iyi gelir ve sindirimi kolaylaştırır. Sıcak bir bardak suya limon suyu ile birlikte ekleyebilirsiniz. Ayrıca patates veya etleri pişirirken de tercih edebilirsiniz.

Araştırmalar nanenin bağırsakları rahatlattığını göstermektedir. Bir fincan sıcak nane çayı bağırsaklarınıza iyi gelebilir. 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Flaş! MHP'de Kurultay Tarihi Belli Oldu! Canan Karatay'a ZEYTİN'i Sordular... Guardian’ın Rusya Yorumu: Havlayan Köpek Isırmaz Şemdinli'de Güpegündüz Yol Kestiler, Ardından İki Askerimizi Şehit Ettiler! Ermenistan bir kez daha vurdu! ŞOK!.. BAHÇELİ'den MECLİS'te SÜRPRİZ KARE!.. AĞIR SKANDAL!.. AKP'Lİ BAKAN'DAN KAMUOYUNA ALÇAK İTHAM!.. Peşmerge Reisi Barzani Kerkük'e de Çöktü

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Menisküs Yaralanmalarının Önüne Nasıl Geçebilirsiniz?