42051 görüntülenme14 Aralık 2018
TBMM'de yapılan 2019 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, kürsüde konuşması sırasında kendisine sataşan MHP'li vekillere, “Siz laflarınızı milliyetçiliği ayaklar altına alanlara yetiştirin. Bize değil.” diyerek çıkıştı.

"SİVRİLTTİĞİNİZ KAZIK TÜRK MİLLETİNE BATTI"

Dervişoğlu FETÖ’nün siyasi yapılanmasının araştırılmasına AKP ve MHP’nin red oyları verdiğini hatırlatarak, “Türkiye’de FETÖ diye bir bela var. Bunu konuşalım dedik. Reddettiniz. Yıllarca bu yapmış olduğunuz işlerin başımıza bela olacağı hususunda birtakım uyarılarda bulunduk. Sivrilttiğiniz kazık sadece size değil, hem Türk milletine hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne batma riski oluşturdu” dedi.

YOL YAPTINIZ ALLAH RAZI OLSUN AMA FABRİKALARIMIZI DA SATTINIZ

Oslo ve Dolmabahçe görüşmelerini de hatırlatan Dervişoğlu, “Yol yaptınız Allah razı olsun. Ama sadece yol yapmadınız ki. Oslo’da, Dolmabahçe’de pazarlık da yaptınız. Bunu da mı methedeceğiz?” diye sordu. 16 yıllık iktidar döneminde teker teker özelleştirilen kurumları hatırlatan Dervişoğlu, “2012’de böyleydi, 2018’de şöyle diyorsunuz. Doğru tabi ya. 16 senede elbette ki bir şey yapacaksınız. Siz 2002’de iş başına geldiğinizde “SEKA’lar, Tekel, Sümerbank, Türk Telekom, PETKİM, şeker fabrikaları vardı ne oldu şimdi? Ne oldu bu Cumhuriyetin değerleri?” diye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına atıfta bulunan Dervişoğlu, “Tek bayrak demeyelim, Türk bayrağı diyelim. Tek vatan demeyeli, Türk vatanı diyelim. Tek millet demeyelim, Türk milleti diyelim ve Türk dili diyelim” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ